Vrijedna pobjeda Tudorovog Marseillea kod neugodnog Nantesa

Petar Jenjić • srijeda, 01.02.2023.

Marseille je stigao do desete uzastopne utakmice bez poraza u svim natjecanjima, a večeras je upisao devetu pobjedu. Naime, slavio je u gostima kod Nantesa...

Ante Palaversa zbog ozljede nije bio u sastavu Troyesa koji je gostovao kod Toulousea i upisao poraz od 4:1. Tako je produžena kriza njegove momčadi koja je u posljednje četiri utakmice osvojila samo bod.

Troyes je poveo s 1:0 preko Baldea iz kaznenog udarca u 12. minuti, ali već do poluvremena Toulouse je preko Dallinga i Chaibija preokrenuo rezultat.

Pobjedu su u drugom poluvremenu potvrdili van den Boomen iz penala te Onaiwu u zadnjim minutama. Domaćoj momčadi ovo je osma pobjeda sezone, a četvrta u posljednjih pet utakmica kojom imaju 29 bodova.

Do devete pobjede u zadnjih deset utakmica u svim natjecanjima stigao je Marseille kojeg vodi Igor Tudor. Večeras su gostovali kod neugodnog Nantesa koji nije znao za poraz zadnjih osam natjecateljskih utakmica.

Gosti su u konačnici slavili s 2:0, a oba pogotka pala su u drugom poluvremenu. Prvo je autogol postigao Joao Victor, da bi pobjedu u zadnjim sekundama potvrdio Ounahi.

Iznimno važne bodove u borbi za ostanak uzeo je Ajaccio na gostovanju kod posljednjeg Angersa. Slavio je prvu pobjedu nakon četiri uzastopna poraza, večeras s 2:1.

Domaćin je vodio nakon prvog poluvremena pogotkom Sime, ali goste u nastavku dolaze do preokreta. Prvo je izjednačio Soumano, da bi pobjedu donio El Idrissy u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Još od 18. rujna i utakmice protiv Monaca, Reims ne zna za poraz, a večeras je stigao do svoje šeste pobjede sezone. Na domaćem je terenu slavio s 4:2 protiv Lorienta.

Gosti su nakon 36 minuta igre vodili s 2:0 preko Le Feea i Konea, ali uslijedio je preokret na krilima Baloguna koji je zabio hat-trick. Još jedan pogodak dodao je Doumbia.

Susret Lillea i Clermonta završio je bez golova.