Mlada momčad Dinama u gostima svladala Stoke u Premier League International Cupu

Mihaela Bradovski • srijeda, 01.02.2023.

Mlada momčad Dinama nalazi se u Engleskoj gdje će odraditi tri utakmice na mini turneji u sklopu Premier League International Cupa...

Dinamo već tradicionalno nastupa na ovom turniru, a ove sezone smješten je u skupinu C u sklopu koje je već odigrao jednu utakmicu i upisao 0:2 poraz protiv Liverpoola.

Drugi susret prošao je ipak bolje i mladi Modri su slavili s 3:1 protiv Stokea koji je ranije bio uspješniji od Herthe i PSG-a.

Dinamo je imao olakšan posao jer je domaćin od treće minute igrao bez isključenog Tommyja Jacksona što su Modri iskoristili i s igračem više stigli do glatke pobjede.

Na poluvremenu su vodili 2:0 golovima Mateja Šakote i Luke Vrbančića, a u drugom dijelu je na 3:0 povisio Matteo Tonon.

Stoke je u završnici susreta tek smanjio preko Lewisa Macarija.

Sljedeću utakmicu Dinamo igra 4. veljače od 15 sati kod Crystal Palacea koji je zasad stopostotan s 1:0 pobjedom protiv Herthe i čak 7:3 protiv PSG-a.