Efes do važne pobjede protiv Žalgirisa, dobar nastup Hezonje u susretu s Panathinaikosom

Branimir Korać • srijeda, 01.02.2023.

Odigrana su još tri susreta 22. kola Eurolige košarkaša, a nekih posebnih iznenađenja nije bilo. Ante Žižić i Mario Hezonja bili su dobri u pobjedama svojih momčadi...

Anadolu Efes stigao je do važne domaće pobjede protiv Žalgirisa i spriječio ulazak u rezultatsku krizu koja bi ga udaljila od borbe za Top 8. Slavio je 80:70 te prekinuo mini niz od dva vezana poraza i ujedno je ostao na samo pobjedi zaistatka za osmim mjestom.

Kontrolu nad rezultatom Turci su preuzeli u drugoj četvrtini i više nisu ispuštali vodstvo. U završnici je Žalgiris zaprijetio kada je smanjio na 72:70 minutu i pol prije kraja, ali Shane Larkin odmah podiže na plus četiri, gosti gube loptu, a Will Clyburn pogađa za plus šest i razrješenje svake dvojbe.

Clyburn je upisao 19 poena i sedam skokova, a Bryant Dunston dodao je 12 poena i pet skokova. Ante Žižić za 14 minuta upisao je devet poena (4/4 za dva, 1/1 slobodna) uz tri asistencije i dva skoka. Kod gostiju Ignas Brazdeikis bio je daleko najbolji s 25 poena dok je Edgaras Ulanovas dodao 15 poena.

Posljednjeplasirana Alba upisala je već četvrti poraz u nizu i to ovaj put kod kuće od Monaca s vrlo uvjerljivih 102:84. Monaco igra jako dobro ove sezone, a to je potvrdio i u ovom dvoboju čime je ostao na visokoj četvrtoj poziciji.

Embed from Getty Images

Najbolji kod Albe bili su Yanni Wetzell sa 17 poena i Gabriele Procida sa 16. Jaleen Smith za 21 minutu ubacio je pet poena (0/1 za dva, 1/4 za tri, 2/2 slobodna) te uhvatio dva skoka. Kod Monaca Donatas Motiejunas završio je s 22 poena, a Mike James dodao je 13 poena i šest asistencija.

Real je veliki posao protiv Panathinaikosa u Madridu odradio već u otvaranju susreta, tu je stigao do visoke prednosti i izuzev ulaska u drugo poluvrijeme, bio je bolji protivnik i stvarao razliku. Završilo je plus 15 čime su Madriđani ostali s Olympiakosom na vrhu ljestvice.

Guerschon Yabusele upisao je 16 poena i sedam skokova, a Mario Hezonja za 24 minute dodao je 14 poena (4/8 za dva, 1/3 za tri, 3/3 slobodna) uz tri uhvaćena skoka. Kod poraženih Paris Lee je ubacio 17 poena, a Marius Grigonis 12.