SEHA liga, skupina A, 3. kolo, 02.02.2023, 17:00 h
Nexe Našice
Nexe Našice 29:25 Eurofarm Pelister

Nexe bez većih problema do pobjede protiv Eurofarm Pelistera

Branimir Korać • četvrtak, 02.02.2023.

Rukometaši Nexea upisali su pobjedu u sklopu prve faze natjecanja u SEHA ligi, ugostili su Eurofarm Pelister i slavili s 29:25...

Nakon startnog poraza u gostima kod Vojvodine, Nexe je ugostio Eurofarm Pelister i tražio bolji rezultat. Na kraju ga je i ostvario, upisao je pobjedu 29:25 i stigao do prvog slavlja u novoj sezoni.

Eurofarm je također krenuo porazom i to također protiv Vojvodine stoga su oba današnja protivnika tražila pobjedu kako bi došli u bolju priliku za izbjegavanje posljednjeg mjesta na ljestvici koje donosi probleme i puno težeg protivnika u nokaut fazi.

Od 16. minute susreta i pogotka Doriana Markušića za 7:6 Nexe je do kraja utakmice bio u vodstvu i nije dopustio Eurofarmu čak niti da dođe do poravnanja.

Tri i pol minute prije kraja prvog poluvremena Nexe je došao do pet golova prednosti da bi Hosni i Henneberg vezanim golovima do odmora smanjili na 15:12.

U drugom dijelu Nexe je imao i sedam golova prednosti, Eurofarm se vratio na minus dva, ali nije uspio preskočiti taj prag i potpuno zaprijetiti povratkom.

Kod Nexea se istaknuo Ivan Sršen sa šest golova, a kod gostiju Mirko Radović postigao je pet golova.