Briljantni Mario Hezonja predvodio Real Madrid do pobjede

Petar Jenjić • petak, 03.02.2023.

Mario Hezonja bio je najbolji pojedinac u pobjedi Real Madrida na gostovanju kod Monaca u utakmici Eurolige...

Apsolutno briljantnu večer imao je Mario Hezonja koji je u dresu Real Madrida predvodio momčad do nove euroligaške pobjede i ostvario najbolji osobni učinak u ovom natjecanju.

Kraljevski klub ostaje na vrhu Eurolige, a večeras je slavio na gostovanju kod Monaca rezultatom 95:91. Neke od ključnih poena ubacio je hrvatski košarkaš.

Hezonja je ubacio šest trica, uključujući i onu dvije minute prije kraja za vodstvo od pet razlike, nakon čega se domaćin nije više uspio vratiti.

Susret je zaključio s 30 poena (5/7 za dva, 6/10 za tricu, slobodna bacanja 2/2), šest skokova i šest asistencija za 34 i pol minute na terenu.

Mike James predvodio je Monaco s 23 poena i sedam dodavanja.

Fenerbahče je na domaćem terenu bio bolji od berlinske Albe sa 101:86, a do pobjede ga je predvodio Nigel Hayes-Davis s 24 poena i 11 skokova.

Najbolji je kod Albe bio Yanni Wetzell s 13 poena. Jaleen Smith dodao je devet koševa (3/4 za dva, 1/6 za tricu), jedan skok i četiri asistencije za 19 i pol minuta u igri.

Na krilima Saše Vezenkova, Olympiakos je na domaćem parketu bio bolji od Anadolu Efesa. Grčka momčad slavila je rezultatom 76:70.

Vezenkov je susret zaključio s 23 poena, dok su kod Efesa četiri igrača ubacila po deset koševa.

Ante Žižić susret je zaključio s devet koševa (4/6 za dva, slobodna bacanja 1/2), jednim skokom i jednom asistencijom za 18 i pol minuta u igri.