Zimski sportovi

Odlična uvertira za Svjetsko prvenstvo: Kolega deveti, Zubčić 14. u Chamonixu

Branimir Korać • subota, 04.02.2023.

Slalom u Chamonixu bio je posljednja utrka uoči Svjetskog prvenstva, a donio je puno iznenađenja. Sjajnu utrku odradio je Samuel Kolega koji je završio na devetom mjestu dok je Filip Zubčić bio 14.

U ponedjeljak počinje Svjetsko prvenstvo u skijanju, a uoči odlaska na SP. hrvatski skijaši nastupili su u slalomu u Chamonixu. Vijesti su dobre i ohrabrujuće uoči SP-a.

Naime Samuel Kolega je odlično odrađenom drugom vožnjom skočio na deveto mjesto i ostvario najbolji rezultat u karijeri. Dosad mu je najbolji plasman u Svjetskom kupu bilo 13. mjesto u Flachauu prošle godine.

I Filip Zupčić je odradio dobru utrku, on je završio na 14. mjestu i uzeo nove slalomske bodove.

Vodeći nakon prve vožnje, Clement Noel, nije uspio završiti utrku i tako je ostao bez plasmana, a pobjedu je proslavio Švicarac Ramon Zenhaeusern.

Švicarac je u konačnici imao velikih sekundu prednost za još jednom senzacijom AJ Ginnisom, Grkom koji je odradio najbolju utrku u životu. Ginnis je u drugoj vožnji ostvario najbolje vrijeme te je napredovao za čak 20 mjesta.

Veliko iznenađenje je i sedmo mjesto Amerikanca Jetta Seymoura koji je startao kao 59.