SuperSport Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 05.02.2023, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Sanja Rođak Karšić (P. Sesvete), Ivan Janić (Ilok)

Branimir Korać • nedjelja, 05.02.2023.

Gorica je i šestu utakmicu zaredom ostala bez postignutog pogotka iako je imala sasvim dovoljno prilika. Ovaj put u vrlo vrlo važnom dvoboju za opstanak, Šibenik je u Velikoj Gorici slavio s 3:0...

Josip Kvesić
63'
9
Dejan Radonjić
67'
44
Marko Đira
67'
33
Nikola Đorić
87'
Damir Čanadi

Dvoboj između Gorice i Šibenika već sada je bio jedan od najbitnijih u borbi za opstanak, a Gorica je propustila priliku približiti se na samo bod zaostatka za Šibenčanima. Gosti su slavili s 3:0, puno bolje su realizirali svoje prilike dok je kod Gorice sasvim jasno još od početka sezone kako je najveći problem u vrhu napada.

Pokušali su to u Gorici riješiti dovođenjem iskusnog Slovenca Tima Matavža, međutim on još nije u optimalnom stanju i trebat će mu vremena, a pitanje je koliko ga Gorica ima.

Šibenčani su bolje otvorili utakmicu i već u prvih deset minuta imali su dobru priliku kada je Mrzljak s gol linije izbijao nakon pokušaja Matića. Nedugo zatim dobro je izvana pucao Hiroš, ali neprecizno.

Gorica je tek na polovici prvog dijela stvorila prvu pravu priliku, Pršir je pucao izvana, ali Rogić je bio spreman.

U razdoblju od 28. do 30. minute dosta uzbuđenja, prvo je Čop propustio odličnu priliku nakon asistencije Kvržića. odmah nakon toga na drugoj strani Fućak je vratio loptu u sredinu, ona prolazi kroz kazneni prostor, dolazi do Matavža, a njegov pokušaj zaustavlja okvir gola. Nastavio se pritisak Gorice, nekoliko lopti je završilo u bloku i nije bilo pogotka.

Kazna je stigla u završnici prvog dijela. U 43. minuti velika gužva u domaćem kaznenom prostoru nakon udarca iz kuta, Arai je uzvratio loptu na drugu vratnicu gdje je bio Mislav Matić koji je glavom šalje u sredinu, a Duje Čop s pola metra šalje u mrežu.

U drugom poluvremenu domaćin je odmah krenuo po poravnanja, ponovno je lopta zapinjala u bloku u 16 metara u nekoliko navrata, a Rogić je sjajno obranio pokušaj Mrzljaka iz blizine.

U 64. minuti Šibenik dolazi do drugog pogotka. Dolček se s loptom sjurio prema kaznenom prostoru, ušao u 16 metara i pogodio za 2:0.

Domaćin je i dalje pokušavao doći do gola, ali nije išlo. Pršir, Krizmanić, Matavž, ali nije išlo.

Na drugoj strani čisti zicer nije iskoristio u kontri Radonjić, a u sudačkoj nadoknadi stigao je i treći pogodak. Pobjegao je Arai kojeg u 16 metara dostiže i ruši Mrzljak te je dosuđen kazneni udarac. Realizirao ga je Čop za konačnih 3:0.

Muke po Gorici se nastavljaju, realizacija je i dalje najveći problem.