Zimski sportovi

Pinturault do drugog svjetskog zlata u kombinaciji, Tvrtko Ljutić 15.

Mihaela Bradovski • utorak, 07.02.2023.

Alexis Pinturault osvojio je zlatno odličje u kombinaciji na Svjetskom prvenstvu u Courchevelu. Tvrtko Ljutić završio je na 15. mjestu...

Alexis Pinturault stigao je do svog drugog zlata u kombinaciji na svjetskim prvenstvima. Nakon što je 2019. godine slavio u Areu, bio je najbolji i danas u Courchevelu.

Pinturault je napravio odličan posao u superveleslalomu, odvezao je najbržu vrijeme i to je bilo sasvim dovoljno za slalom.

Najviše mu je prijetio Marco Schwarz koji je čak i bio na dobrom putu da uzme zlato, ali je pogriješio na stazi i ostao deset stotinki iza pobjednika.

Uz Schwartza, Austriji je odličje donio i Raphael Haaser koji je osvojio brončanu medalju.

Sa zanimanjem se čekao nastup odličnog norveškog slalomaša Atlea Liea McGratha koji je svakako sposoban za doći do dobrog rezultata u slalomu, međutim McGrath je, unatoč najboljem slalomskom vremenu, završio tek na petoj poziciji sa 72 stotinke zaostatka za pobjednikom.

Nastupio je i hrvatski skijaš Tvrtko Ljutić koji je završio utrku na 15. mjestu s devet sekundi i 33 stotinke zaostatka za Francuzom.