SuperSport Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 12.02.2023, 15:00 h, Šubićevac
Suci: Igor Pajač, Vedran Đurak, Jerko Crnčić, VAR: Mario Zebec, Ivan Mihalj
Indrit Tuci 85'
Lokomotiva

Lokomotiva pobjednički promarširala Šubićevcem

Petar Jenjić • nedjelja, 12.02.2023.

U susretu 21. kola SuperSport HNL-a, Lokomotiva je s visokih 4:0 bila bolja od Šibenika. Zagrebačka momčad postigla je po dva pogotka u svakom poluvremenu...

Nikola Đorić
42'
9
Dejan Radonjić
46'
6
Marko Soldo
46'
44
Marko Đira
46'

Silvijo Čabraja

Do sedme pobjede ove sezone, a druge uzastopne, stigla je Lokomotiva koja se sa Šubićevca vraća s punim plijenom. Lokosi su na kraju slavili s visokih 4:0.

Dva gola gosti su postigli u prvom poluvremenu u kojem su bili puno bolji od protivnika. Na početku nastavka Narančasti rade tri promjene, igraju puno agresivnije nego ranije, ali do eventualnog preokreta ili barem boda nisu došli. Čak naprotiv, Lokomotiva je stigla do još dva gola.

Krenulo je dobro na obje strane, u visokom tempu. Nakon početnih šansi Lokomotive preko Sandra Kulenovića i Matea Marića, utakmica se primirila. Šansu u 21. minuti za Šibenik je propustio Duje Čop, a nakon toga gosti su u deset minuta zabili dva gola.

U 26. minuti Lokosi su poveli uz malo sreće. Ivan Milićević je ubacio loptu koja pogađa Josipa Pivarića i idealno se odbija do Kulenovića koji je neumoljiv iz blizine.

Pet minuta kasnije centrirao je Mateo Marić, a Vladan Bubanja bio najviši u skoku i poentirao za 2:0. Drugi je to gol mladog crnogorskog nogometaša u dvije utakmice.

Problem za domaću momčad pojavio se nekoliko minuta kasnije kada je igru zbog ozljede morao napustiti Stefan Perić. Rezultat se nije mijenjao do kraja poluvremena.

Šibenik je kvalitetnije ušao u nastavak, posebno jer je na poluvremenu napravio još tri zamjene. Odličnu šansu imao je Dejan Radonjić u 56. minuti, ali je njegov udarac unutar kaznenog prostora obranio vratar gostiju.

Nikola Čavlina pet minuta kasnije ponovno je spasio Lokomotivu nakon što se u novoj prilici našao Radonjić. Domaćin je igrao kudikamo agresivnije nego je to bio slučaj u prvom poluvremenu.

Kazna za promašaje stigla je u 77. minuti, a u prvom planu bila su dvojica igrača koja su ušla u nastavku. U ulozi asistenta bio je Jakon Anton Vasilj, a strijelac Silvio Goričan.

Još jedan pogodak Lokomotive stigao je u 85. minuti. Ovoga puta Goričan je bio asistent, a priliku je u pogodak pretvorio Indrit Tuci.