Roko Baturina već u drugom nastupu u dresu Racinga stigao do pogotka

Mihaela Bradovski • utorak, 14.02.2023.

U susretu 27. kola La Lige 2 Racing iz Santandera ugostio je Leganes i upisao je 2:1 pobjedu uz gol Roka Baturine...

Racing Santander stigao je do tri važna boda na svom travnjaku protiv Leganesa. S ova tri boda Racing je pobjegao iz zone ispadanja, preskočio Ponferradinu i došao na 18. mjesto.

Leganes je s druge strane ostao osmi i nije uspio smanjiti zaostatak za Albaceteom koji drži željeno šesto mjesto s kojeg se prolazi u kvalifikacije za La Ligu.

U zanimljivom dvoboju Racing je poveo u 27. minuti kada je lopta ubačena iz kornera, glavom ju je na nekih šest-sedam metara spustio German Sanchez, a tamo je bio Roko Baturina koji prima loptu i šalje je pored protivničkog vratara.

Na početku drugog dijela na 2:0 povisio je Jordi Mboula, a sve što je Leganes napravio do kraja susreta bilo je smanjenje preko Arnaiza Josea u 68. minuti, šest minuta nakon izlaska Baturine iz igre.

Četiri minute nakon gola za smanjenje zaostatka Yvan Neyou zarađuje isključenje nakon udaranja domaćeg igrača na dva-tri metra od suca pa gosti su do kraja susreta morali igrati s igračem manje.