Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - prve utakmice, 15.02.2023, 21:00 h, Jan Breydel Stadium, Brugge
Suci: Davide Massa, Filippo Melli, Stefano Alassio, Daniele Chiffi, VAR: Paolo Valeri, Marco Di Bello

Petar Jenjić • srijeda, 15.02.2023.

Veliki posao napravila je Benfica u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka gdje je s 2:0 slavila u gostima kod Club Bruggea...

Casper Nielsen
65'
9
Ferran Jutgla
79'

David Neres
65'
15
Goncalo Guedes
66'
87
Joao Neves
90'+4'
Roger Schmidt

Odličnu utakmicu odigrala je momčad Benfice u gostima kod Club Bruggea i stigla do vrijedne i visoke pobjede od 2:0. Tako je napravila veliki korak prema plasmanu među osam najboljih klubova Europe.

Oba gola zabila je u drugom poluvremenu, ali je kroz veći dio susreta bila bolja momčad i ne možemo reći da ova pobjede nije nezaslužena.

Prva šansa stigla je već u petoj minuti kada je domaćin mogao povesti preko Tajona Buchanana koji se sjurio prema golu, ali obranio je gostujući vratar.

Jako dobro igralo se kroz prvo poluvrijeme, a u samoj završnici činilo se da je belgijska momčad stigla u vodstvo. Iz slobodnog udarca ubacio je Noa Lang na drugu stativu gdje se našao Denis Odoi. Ganski igrač glavom je loptu poslao u gol, no dosuđeno je zaleđe.

Ipak, iz prvog poluvremena može se izdvojiti da je gostujuća ekipa bila nešto bolja, imala je više loptu u nogama i udaraca prema vratima Simona Mignoleta. Tako je najbliže golu bio Rafa Silva, ali je zatresao okvir gola.

Odmah na startu nastavka pojavio se veliki problem za domaćina nakon što je Jack Hendry skrivio kazneni udarac. Siguran je s 11 metara bio Joao Mario koji je poslao loptu pod gredu. Tako je postao prvi igrač Benfice koji je zabio u četiri uzastopne utakmice za portugalsku momčad u Ligi prvaka.

Činilo se da je Benfica u kontroli utakmice. Nije bilo ozbiljnijih pokušaja na obje strane, ali s obzirom na to da je bilo samo jedan razlike, gosti su morali itekako biti na oprezu.

Na oprezu nije bila obrana Club Bruggea čiju je veliku grešku iskoristio David Neres i u 88. minuti potvrdio pobjedu gostujuće momčadi. Nešto kasnije zabio je opet, ali ovoga puta bio je u nedozvoljenoj poziciji.

U dresu Benfice u igru nije ulazio Petar Musa koji je susret odgledao s klupe.