Velika pobjeda Velimira Perasovića, Uniks srušio CSKA!

Petar Jenjić • srijeda, 15.02.2023.

Košarkaši Uniks Kazana slavili su na domaćem parketu nakon produžetka protiv CSKA Moskve rezultatom 112:104...

Čak 24 utakmice zaredom CSKA Moskva nije izgubila u VTB ligi, ali u srijedu je stigao drugi poraz u zadnja tri dvoboja.

Nakon što ih je na domaćem terenu iznenadio Zenit St. Peterburg, sada je koban bio Uniks Kazan, kojeg vodi hrvatski trener Velimir Perasović.

Današnjom pobjedom Uniks je čvrsto zadržao drugo mjesto s omjerom 23-3, dok je CSKA vodeći s dvije pobjede i jednim porazom manje. U svakom slučaju, dobra najava doigravanja koje će uslijediti uskoro.

Uniks je sjajno krenuo u utakmicu, a na poluvremenu je imao visokih i lijepih 17 razlike prednosti (55:38). Ipak, CSKA je u nastavku počeo igrati aktivnije, a razlika se počela topiti.

U dramatičnoj završnici produžetak gostima donio je tricom Dejan Davidovac (90:90). Ipak, momčad iz Kazana u dodatnih je pet minuta napravila seriju 9:2 na koju gosti nisu imali odgovora.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Nenad Dimitrijević s 24 poena, dok je Daryl Macon dodao 21 koš i sedam asistencija.

Casper Ware Jr. s 27 poena i sedam dodavanja te Nikola Milutinov s 25 koševa i 13 skokova bili su najbolji kod CSKA.