SuperSport Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 17.02.2023, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Branimir Korać • petak, 17.02.2023.

U prvom susretu 22. kola SuperSport HNL-a Slaven Belupo ugostio je Šibenik i upisao poraz 0:1. Šibenčani tako uzimaju tri važna boda u borbi za ostanak, prva u povijesti u Koprivnici...

Leon Kreković
74'
30
Josip Knežević
74'
17
Marcos David Mina Lucumi
83'
2
Juan Camilo Mesa Antunez
83'
6
Marko Soldo
87'
Damir Čanadi

Šibenski toplo-hladno nastupi se nastavljaju. Nakon dobre igre i pobjede u Velikoj Gorici, Šibenik je u prošlom kolu kod kuće teško stradao protiv Lokomotive da bi u 22. kolu gostovao u Koprivnici i slavio protiv Slaven Belupa.

Koprivničanci su imali više prilika, ali to ne znači da je Šibenik bio pasivan i zatvoren, prijetila je i Čanadijeva momčad, a u konačnici je i za razliku od domaćina došla do pogotka.

Tko zna kako bi se susret raspleo da je Slaven Belupo došao do pogotka već u četvrtoj minuta kada je ubačena lopta iz kornera ostala nedirnuta u petercu te je završila na vratnici.

U 14. minuti dobra situacija u 16 metara gostiju, Crnac i Manaj odlično su kombinirali, u konačnici je Manaj proigrao Crnca koji skreće loptu prema golu, ali Rogić je sve to odlično pratio i izblokirao njegov udarac.

U 20. minuti Šibenik je došao do vodstva. Hiroš je ubacio loptu iz kornera, Perić u sredini bježi Marini i lakoćom glavom šalje loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela Koprivničanci su bili opasniji i imali više loptu u svom posjedu, ali osim nekoliko poluprilika, rezultat se nije mijenjao.

U prvih pet minuta drugog dijela, po jedna dobra prilika na svakoj strani. Prvo je Manaj pucao za novu obranu Rogića, a zatim na drugoj strani Dolčeka je zaustavio Čović.

Kako je susret odmicao, tako je domaćin bio sve nervozniji, pokušavao je na silu doći do pogotka, ali nije išlo. U takvoj igri otvarao se prostor i gostima koji su tako prijetili preko Dolčeka i Špeljaka, ali rezultat se nije mijenjao.

Ostalo je 0:1, a Šibenik je upisao svoju prvu pobjedu u povijesti HNL-a na ovom stadionu.