SuperSport Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 18.02.2023, 17:10 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Ivan Janić (Ilok), Deni Grofelnik (Valpovo), Dario Kulušić (Šibenik)

Branimir Korać • subota, 18.02.2023.

Rijeka je uzela sva tri boda u Kranjčevićevoj slaveći protiv Lokomotive s 2:1. Domaćin je bio opasniji, ali Rijeka je bila preciznija i bolje iskoristila svoje prilike...

Odličnu utakmicu odigrale su Lokomotiva i Rijeka u Kranjčevićevoj. Tri gola, pregršt prilika, dobrih poteza, a u konačnici pobjedu je odnijela Rijeka koja je slavila s 2:1.

Lokosi imaju za čim žaliti, ovo je bila još jedna utakmica u kojoj su igrali dobro, stvarali prilike, ali realizacija je bila ispod razine. U Šibeniku su u prošlom kolu postigli četiri pogotka te izgledali jako dobro, ali kao da su se ispucali i ovdje nisu mogli realizirati niti one najizglednije prilike. A bilo ih je više nego dovoljno.

Rijeka je postigla dva pogotka, bila je bolja u početnoj fazi susreta, ali u ostatku je Lokomotiva bila ta koja je bilaa opasnija i kvalitetnija, međutim nije bila tako učinkovita.

Već u prvim minutama moglo se osjetiti kako će to biti jako dobar susret. Baš kao što se i najavljivalo, dvoboj dvije momčadi koje su u odličnoj formi ponudio je dobar i zanimljiv nogomet.

Već u desetoj minuti Rijeka je povela. Krivac je bio Mersinaj koji nije na vrijeme izašao iz zaleđa, Frigan je to kaznio, došao sam pred Čavlinu i mirno zabio.

Primljeni pogodak samo je dodatno probudio Lokose i natjerao ih u napad. Riječka obrana u prvom dijelu nije izgledala dobro, Galešić je radio početničke pogreške, Dilaver se teško nosio s brzim napadačima Lokomotive i do odlaska na odmor Čabrajina momčad stvorila je veliki broj sjajnih prilika.

Aliyu je imao nekoliko sjajnih prilika, Kulenović promašio nemoguće, pokušavali su i Bubanja i De Haas, ali Labrovićeva mreža nije se tresla.

Gdje su stali u prvom dijelu, nastavili su u drugom pa je već u 47. minuti Aliyu propustio još jednu sjajnu priliku, s nekoliko metara nije pogodio mrežu.

Nakon toga Rijeka je uspjela malo umrtviti igri, malo odmaknuti Lokomotivu od svog gola, a u 69. minuti stigla je i do drugog pogotka.

Odlična dubinska lopta za Obregona koji bježi Lokomotivinoj obrani, dolazi sam pred Čavlinu i lakoćom zabija tek što je ušao u igru.

Lokomotiva nije odustajala i nastavila je napadati. Deset minuta prije kraja Tuci je imao fantastičnu priliku, ali Labrović brani da bi u sudačkoj nadoknadi Lokomotiva ipak došla do pogotka i smanjila zaostatak.

Nakon ubačaja s lijeve strane u skoku je najviši bio Mersinaj, glavom je proslijedio loptu do Marića koji puca u donji kut.

Zaprijetila je Lokomotiva iz još jednog slobodnog udarca sa 16 metara, ali lopta je otišla preko gola i Rijeka je proslavila tri teško osvojena boda.