Osječanima važna pobjeda u Ligi za ostanak, Zamet blizu prvih bodova

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.02.2023.

U Paket24 Premijer ligi Ligi za opstanak odigrana su četiri susreta drugog kola, a u sve četiri utakmice pobjedu su odnijeli domaćini. Vrlo blizu prvog ovosezonskog boda bio je Zamet, ali KTC se spasio golom u posljednjoj minuti...

Rukometaši Rudara neće po dobrome pamtiti slavonski tjedan. Nakon što su uvjerljivo poraženi u gostima kod Spačve u osmini finala Hrvatskog kupa, u Ligi za ostanak gostovali su u Osijeku i također su izgubili s 30:27. Bila je to bitka izravnih konkurenata u borbi za opstanak, obje momčadi žele ostati u ligi bez dodatnih kvalifikacija, a ova pobjeda stavlja Osječane u bolju poziciju.

U ovom susretu Rudar je zadnji put bio u egalu u 37. minuti kada je bio na 16:16, nakon toga Osječani vežu četiri gola i do kraja susreta drže razmak.

Predvodili su ih Matej Radović sa sedam golova, Roko Purić sa šest i Matej Zrno s pet. Kod Rudara je Vladimir Gošić skupio 16 obrana, devet golova upisao je Lovro Gaća, a šest Jakov Neralić.

KTC je podsvjesno olako ušao u utakmicu protiv Zameta i skoro mu se to osvetilo. Zamet je još uvijek jedina momčad bez ijednog boda ove sezone i Križevčani su izgleda smatrali da će lako do bodova, ali nije bilo tako.

Već ulazak u utakmicu nije bio dobar, Zamet je preuzeo vodstvo i iako se KTC vratio, nikako nije mogao uhvatiti pravi ritam i odvojiti se. Mučenje je tako trajalo do same završnice kada 40 sekundi prije kraja Matija Perajica zabija za konačnih 26:25.

Kod KTC-a Marin Šutalo je skupio 13 obrana, osam golova zabio je Toni Ezgeta, a šest Marko Jurakić. U dresu Zameta šest je puta poentirao Dario Černeka, a po pet su pogodaka dodali Marko Pikec i Matija Perkov.

Trogir je stigao do važne pobjede protiv potpuno izmijenjene momčadi Metkovića, svladao ga je s vrlo uvjerljivih 33:25. Metković je i dalje čvrsto na vrhu dok ga Trogir sada prati.

U ovom susretu nije bilo nikakve dvojbe, Metkovci nisu bili u pravom izdanju i Trogir je to iskoristio te uvjerljivo slavio.

Čak 13 igrača Trogira upisalo se među strijelce, a predvodio ih je Goti Maričić s pet golova. Josip Milas je na drugoj strani upisao 12 obrana, a po šest golova dodali su Dario Raguž i Husein Begović.

Bjelovar je osigurao vrlo vrijednu pobjedu protiv Varaždina, slavio je 33:22 i time prekinuo seriju poraza. Varaždin je trenutno u sigurnoj zoni, ali bodovni razmaci su mali i to se vrlo brzo može promijeniti.

U Bjelovaru je ključno bilo drugo poluvrijeme, na odmoru je domaćin imao samo dva gola prednosti da bi u nastavku potpuno nadigrao Varaždince.

Briljirao je na golu iskusni Dubravko Grgić s 20 obrana, sedam golova postigao je Petar Lulić, a šest Mateo Lukačec. Kod Varaždina se Antonio Budinski šest puta upisivao u listu strijelaca.