Sesvećani uvjerljivom pobjedom u uzvratu prošli u četvrtfinale Europskog kupa!

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.02.2023.

Rukometaši Sesveta sjajnim su nastupom u uzvratu protiv talijanskog Fasana izborili prolaz u četvrtfinale EHF Europskog kupa...

U prvom susretu u Italiji Sesvete su slavile 35:34 da bi u uzvratu odigrale vrlo dobru utakmicu i u konačnici odnijele 35:22 pobjedu.

Sesvećani su posebno dobro odradili drugo poluvrijeme u kojem su stvorili vrlo visoku prednost i ispratili talijanskog predstavnika iz natjecanja.

Talijani su dobro krenuli u utakmicu i u devetoj minuti vodili sa 7:5, ali tada se domaćin budi i kreće sa 7:0 serijom. Dugih dvanaest minuta Fasano nije uspio doći do pogotka te Sesvete bježe na +5.

Do kraja prvog dijela gosti su uspjeli malo smanjiti zaostatak i 3:0 serijom u završne tri minute prvog poluvremena stići na 14:12.

U drugom poluvremenu sve je bilo u znaku Sesveta. U prvih pet minuta Talijani su se još držali na minus dva, a onda je krenulo odvajanje domaćina koji je pobjegao na dvoznamenkastu razliku i prije završnih deset minuta.

A završilo je s uvjerljivih 35:22 za Sesvete koje tako prolaze u četvrtfinale gdje će sigurno imati teži posao.

U domaćem sastavu su Aleksandar Čaprić i Filip Turčić postigli osam golova dok je šest dodao Ivan Dumenčić.