Mili Poljičak poražen već na startu turnira u Roveretu, drugi nositelj bolji u tri seta

Mihaela Bradovski • utorak, 21.02.2023.

Mili Poljičak nije se dugo zadržao na turniru u Roveretu. Hrvatski tenisač poražen je već u prvom kolu...

Ždrijeb nije pomazio Milija Poljička na startu Challengera u Roveretu. Odmah je morao u borbu protiv drugog nositelja, mladog Švicarca Dominica Strickera.

Stricker je dosad igrao već četiri finala na Challengerima, tri puta je slavio, a tijekom mlade karijere ovaj 20-godišnjak ima i zvučne pobjede protiv Marina Čilića u Ženevi 2021. te Huberta Hurkacza u Stuttgartu iste godine.

U ovaj je meč Poljičak bolje krenuo i uzeo je prvi set sa 6:3. U trećem gemu spasio je četiri break lopte, a onda je kod 3:2 došao do svoje jedine break prilike i odmah je iskoristio.

Poljičak je imao sasvim dovoljno prilika za završiti meč u dva seta. U drugom setu je kod 1:1 imao 15:40 i još dvije break lopte, ali Stricker se izvukao.

U sedmom gemu hrvatski tenisač je došao do breaka, no nije izdržao i odmah je izgubio svoj servis. Imao je još jednu break loptu u devetom gemu, nije je iskoristio te je nešto kasnije pokleknuo kod 6:5. Stricker je tada odveo meč u treći set.

Tamo je Poljičak potpuno pao, uhvatio je tek jedan gem i upisao poraz iako je sve moglo završiti potpuno drugačije.