Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 2. kolo, 22.02.2023, 18:00 h
Poreč
Poreč 23:31 Sesvete

Sesvećani vrlo uvjerljivom pobjedom odradili gostovanje u Poreču

Mihaela Bradovski • srijeda, 22.02.2023.

Rukometaši Sesveta odigrali su odličnu utakmicu u gostima kod Poreča gdje su upisali 31:23 pobjedu...

Glavni konkurenti u borbi za treće mjesto iza PPD Zagreb i Nexea, Poreč i Sesvete, susreli su se u Poreču u sklopu drugog kola Lige za prvaka. Sesvećani su odigrali sjajnu utakmicu, posebno završnicu u kojoj su stvorili visoku prednost i uvjerljivo slavili s 31:23.

Najvećim dijelom susreta vodila se ravnopravna bitka, čak su domaćini bili ti koji su odvajanjem na 7:2 imali najuvjerljivije vodstvo u prvom dijelu.

Međutim, uspjeli su se gosti vratiti. Već do poluvremena uhvatili su priključak i na odmoru su zaostajali minimalnih 12:13.

Još u 49. minuti bilo je sve otvoreno, Sesvete su imale malo 22:21 vodstvo, ali onda slijedi potpuni raspad domaćina. Gosti rade 4:0 seriju, bježe na 26:21 i do kraja susreta samo dodatno podižu razliku.

Najbolji su kod Sesveta bili Stipe Purić s 12 obrana, a po šest su pogodaka postigli Darko Krndelj, Ivan Dumenčić i Nikola Finek. Kod poraženih je Lucian Krajcar postigao osam golova, a Matija Rađaković šest.