Hezonja skroman u visokoj pobjedi Reala, Brown se sa stilom vratio na parket

Petar Jenjić • četvrtak, 23.02.2023.

Mario Hezonja nije imao bogat učinak u pobjedi Real Madrida nad Žalgirisom. Lorenzo Brown vratio se na parket za Maccabi Tel Aviv i odličnom utakmicom ga predvodio do slavlja nad Bayernom...

Nakon tri tjedna pauze zbog tragičnih događanja u Turskoj, u akciju se vratio Fenerbahče koji je slavio u gostima kod Partizana sa 97:94. Junak susreta bio je Marko Gudurić koji je u posljednjoj četvrtini ubacio 11 poena.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+)

Gudurić je susret zaključio s 25 poena i sedam asistencija, dok je Dyshawn Pierrer dodao 21 koš i šest skokova.

Najbolji je kod Partizana bio Kevin Punter koji je susret zaključio s 25 poena.

Nikakvih problema nije imao Real Madrid koji je pred svojim navijačima visoko slavio protiv Žalgirisa. Do 17. pobjede u natjecanju, a četvrte uzastopne, stigao je rezultatom 96:69.

Real je do pobjede predvodio Džanan Musa sa 17 koševa i pet skokova. Mario Hezonja dodao je četiri poena (2/3 za dva, 0/2 za tricu) i jednu asistenciju za nešto više od 12 minuta u igri.

Žalgiris je predvodio Ignas Brazdeikis sa 16 koševa.

Nakon nešto više od mjesec dana izbivanja zbog ozljede, na parket se vratio Lorenzo Brown koji je odigrao odličnu utakmicu u domaćoj pobjedi Maccabi Tel Aviva protiv Bayerna sa 90:82.

Brown je susret zaključio s 27 poena i šest asistencija, dok su po 15 koševa dodali Wade Baldwin IV (osam skokova, osam asistencija) i Bonzie Colson (osam skokova).

Najbolji je u redovima Bayerna bio Corey Walden s 19 koševa.

Do treće uzastopne pobjede stigao je Armani Milano koji je na domaćem terenu bio bolji od Panathinaikosa sa 78:76. Novi trener grčke momčadi Christos Serelis neće po dobrom pamtiti europski debi. Pobjedu domaćinu s linije slobodnih bacanja donio je Nicolo Melli u zadnjim sekundama susreta.

Po 16 poena u pobjedničkim redovima ubacili su Shabazz Napier (pet asistencija) i Brandon Davies (pet skokova).

Panathinaikos, koji je igrao sa samo devet igrača, predvodio je Derrick Williams s 21 poenom.