SuperSport Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 25.02.2023, 18:10 h, Rujevica
Suci: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Anto Marić (Zagreb)
Ante Crnac 85'
Slaven Belupo

Rijeka zaustavljena na Rujevici, ponovno koban Slaven Belupo

Branimir Korać • subota, 25.02.2023.

Rijeka je zaustavljena na Rujevici u susretu protiv Slaven Belupa. Koprivničanci su probili led u drugom dijelu sezone, upisali prvu pobjedu ove godine slaveći 1:0...

Iako nije bilo puno pogodaka, viđen je samo jedan, na Rujevici je odigran sadržajan i zanimljiv susret između Rijeke i Slaven Belupa. Koprivničanci su odnijeli tijesnu 1:0 pobjedu što je prvi poraz Sergeja Jakirovića na klupi Rijeke i ujedno prva pobjeda za Zorana Zekića u nastavku sezone.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+)

Riječani su bolje krenuli i prvi su zaprijetili preko Matije Frigana koji je došao pred Čovića, ali vratar Slaven Belupa odličnim istrčavanjem spriječio je pogodak.

Nakon više od pola sata igre stigla je prva velika prilika na susretu. Nakon ubačaja iz kornera Galešić je pucao glavom, lopta u petercu dolazi do Marina koji s igračem na leđima puca, ali ne zabija.

Na drugoj strani nered u obrani Rijeke kreirao Antonio Perošević, ali nije zabio.

U 43. minuti pogodak. Nakon ubačaja iz kornera, lopta je izbijena do Ampema koji je pucao snažno, lopta se odbila do Galešića, on je šalje pred gol, a tamo je Veiga koji iz blizine gađa mrežu. Međutim nakon VAR pregleda utvrđeno je kako je Veiga bio u zaleđu.

Samo za vrijeme trajanja velikog odmora na Rujevicu se spustila niska naoblaka i baš ništa se na travnjaku nije vidjelo i činilo se kako će susret biti prekinut. Ipak se nastavilo s igrom na "neviđeno", u prvih 15 minuta nije se vidjelo baš ništa, a onda se i naoblaka razišla.

Prvu pravu, veliku i konkretnu priliku u drugom dijelu imao je Slaven preko Peroševića koji je prošao pokraj čuvara i izbio pred Labrovića, ali pogodio vanjski dio mreže.

U završnih 30 minuta igre bilo je svega. Čović je branio sjajno, skinuo pokušaje Hodže, Libera i Grgića, Rijeka je pritiskala, ali do pogotka nije došla.

Zato je došao Slaven Belupo u 85. minuti. Hoxha je ubacio s lijeve strane, iz drugog plana stigao je Crnac i iz blizine poslao loptu u mrežu. Pritom se zabio u vratnicu i ozlijedio, ali je nekako završio utakmicu.

U završnici je domaćin pokušavao doći do pogotka, ali nije uspio i Slaven Belupo je slavio 1:0.