SuperSport Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 26.02.2023, 15:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Dario Bel, Goran Pataki, Marjan Tomas; 4. sudac: Tihomir Pejin VAR: Marin Vidulin. Kristijan Novosel

Petar Jenjić • nedjelja, 26.02.2023.

Nogometaši Dinama potpuno su nadigrali Hajduk na Maksimiru te potpuno zasluženo stigli do visoke pobjede, u susretu 23. kola SuperSport HNL...

Derbi Dinama i Hajduka prema današnjoj prikazanoj igri nije bio derbi. Modri su potpuno dominirali od prve do posljednje minute susreta te i više nego zasluženo stigli do pobjede.

Momčad Ante Čačića već je nakon deset minuta igre imala dva gola prednosti, a do kraja poluvremena vodila s 3:0. Do kraja susreta bilo je samo pitanje kojom će razlikom slaviti. Kada uzmemo u obzir Dinamovu formu i Hajdukov manjak iste, kao i mnogih zdravstvenih problema u kadru, ishod je bio očekivan.

Dinamo je potpuno dominirao od samog početka i nije dopuštao protivniku previše toga. Mogao je odmah Luka Ivanušec u 5. minuti zabiti za 1:0, no Karlo Sentić je obranio njegov pokušaj.

I onda u dvije i pol minute Dinamo je stigao do dva gola prednosti. U osmoj minuti Dino Perić je lijepo uposlio Arijana Ademija u kaznenom prostoru, lijepo se okrenuo i pogodio suprotni kut.

Ademi se nakon toga upisao i u listu asistenata kada je uposlio Martina Baturinu koji je prebacio Sentića i zatresao mrežu. Dinamo je potpuno dominirao.

Susret se malo nakon toga primirio, a treći gol, kao nagradu za odlično poluvrijeme, postigao je Ivanušec. Bilo je to ponovno odlično Dinamovo otvaranje, Baturina je odigrao dugačku loptu za suigrača koji je ostao neometan, a zatim i pronašao dio prostora te pogodio od stative u gol.

Hajduk je odmah na startu nastavka napravio tri promjene, između ostalog izašao je i Marko Livaja koji je uostalom bio pod velikim upitnikom i uoči susreta.

Kako je zabio treći, tako je zabio i četvrti. Bruno Petković uposlio je Ivanušeca koji je ostao potpuno sam, sjurio se prema golu i snažnim, preciznim udarcem pogodio pod gredu.

Prvi ozbiljniji pokušaj Hajduka stigao je u 72. minuti kada je pucao Marco Fossati, ali prilično besposleni Dominik Livaković odbija je u korner.