Rutinska pobjeda Hrvatske protiv Austrije za kraj pretkvalifikacija

Petar Jenjić • nedjelja, 26.02.2023.

Hrvatska košarkaška reprezentacija pobjedom u Splitu je pobjedom protiv Austrije zaključila ciklus pretkvalifikacija za Europsko prvenstvo...

Hrvatska je posljednji puta pod vodstvom Ace Petrovića upisala pobjedu na domaćem parketu. U goste je stigla najlošija momčad skupine, Austrija, koja nije imala previše šanse.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+)

Na koncu su Petrovićevi izabranici slavili sa 84:74 te tako zaključili ovaj ciklus na drugom mjestu, s obzirom na to da Švicarska ipak nije uspjela iznenaditi Poljsku u ranije odigranoj utakmici (70:80).

Hrvatskoj je trebalo malo vremena da uđe u ritam, ali stvari su brzo sjele na svoje mjesto. Prvu četvrtinu zaključila je vodstvom od četiri razlike (23:19), da bi drugu dionicu otvorila serijom 11:2.

Hrvatska je otišla na 15 koševa viška (36:21), ali je nakon toga dopustila seriju protivnika od 9:0. Ipak, poluvrijeme je zaključila onako kako se to i očekivalo, s vodstvom od 50:36.

U nastavku susreta, tijekom treće četvrtine, Hrvatska je održavala dvoznamenkastu razliku. Dvije minute prije kraja Austrijanci su se spustiili na minus osam (82:74), ali više od toga nije išlo.

Goran Filipović predvodio je Hrvatsku sa 17 poena, dok je Dominik Mavra dodao 16 koševa i šest asistencija.

Najbolji je kod Austrije bio Rašid Mahalbašić s 21 poenom i pet asistencija.