SuperSport Hrvatski kup, Četvrtfinale, 01.03.2023, 12:30 h, Bijelo Brdo
Suci: Ante Čulina, Sanja Rođak-Karšić, Ivan Starčević; 4. sudac: Toni Dadić
Haruki Arai 87'
Šibenik

Dva gola Šibenika u Bijelom Brdu dovoljna za prolazak u polufinale Kupa

Petar Jenjić • srijeda, 01.03.2023.

Nogometaši Šibenika izborili su polufinale Kupa nakon što su u Bijelom Brdu protiv BSK-a slavili golovima Josipa Kneževića i Harukija Araija...

Jang Sunday Jr.
46'
8
Lazar Vujanić
61'
9
Josip Čikvar
62'
24
Dušan Pecarski
82'
23
Marko Dobrijević
85'
Mislav Matić
46'
9
Dejan Radonjić
63'
37
Haruki Arai
63'
88
Zoran Kvržić
71'
11
Ivan Dolček
71'
Damir Čanadi

Završena je druga četvrtfinalna utakmica SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa u kojoj je do pobjede stigao Šibenik. BSK Bijelo Brdo nije uspjelo prirediti novo iznenađenje te doći novog prvoligaškog skalpa.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+)

Narančasti su postigli po jedan gol u svakom poluvremenu, a iako možda izgleda rutinski, tako nije bilo. Domaćin je ostavio jako dobar dojam i ima za čime žaliti.

U prvoj konkretnoj situaciji na obje strane, došao je gol Šibenika. Ubacio je Iker Pozo s desne strane, obrana BSK odbila je samo do Josipa Kneževića koji lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora zabija za 1:0.

Svoje šanse imao je i domaćin do kraja poluvremena koji je dobro odolijevao još jednom prvoligašu. Tako izdvajamo pokušaj Sinana Sinanovića glavom iz blizine, ali ovaj nije najbolje zahvatio loptu.

Uslijedili su udarci Stjepana Plazonje, a zatim i Matije Mišića u dva navrata, no nije bilo promjene rezultata. Za Šibenčane je pokušao Knežević iz slobodnog udarca, no obranio je Ilija Đilas.

Sjajna šansa Šibenika u 52. minuti i još bolja obrana Đilasa. Dobra akcija gostiju, lopta stiže do Kneževića koji puca iz blizine, no vratar domaće momčadi odlično reagira.

Nakon točno sat vremena igre izvrsna šansa za BSK. Sunday Jang Jr izborio se za prostor i pucao s 15 metara, ali zatresla se greda. Pucao je i Adam Benić iz daljine, no malo kraj lijeve stative.

Pitanje pobjednika riješio je Šibenik u 87. minuti kada je sjajnim udarcem s dvadesetak metara Haruki Arai matirao protivničkog vratara.