SuperSport Hrvatski kup, Četvrtfinale, 01.03.2023, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1236

Branimir Korać • srijeda, 01.03.2023.

Nije to bio jednostavan posao za Dinamo, ali je ipak upisan prolaz. Lokomotiva je svladana s 3:1 u produžecima...

Pokazala je Lokomotiva koliko je neugodan protivnik, ali nije izdržala. Dinamo je ipak bolji, pritiskao je i na kraju zasluženo slavio iako će se Lokosi dugo prisjećati nekih promašaja.

Igraj na Dinamo - Osijek na SuperSport.hr (18+)

Dinamo je od početka imao blagu inicijativu, a do prve prilike je stigao u 12. minuti. Ivanušec je dobio loptu u 16 metara dosta neugodno je pucao, lopta je još zapela za De Haasa i skoro prevarila Čavlinu.

Uslijedilo je dugačko razdoblju u kojem praktički nije bilo ničeg konkretnog i zanimljivog i onda Lokomotiva dolazi do vodstva. U 38. minuti odlična tranzicija Lokosa, Stojković je poslao loptu u 16 metara i pronašao utrčalog Goričana koji s lijeve strane zabija za vodstvo.

Probudilo je to Modre koji prijete u završnici prvog dijela, Špikić

Lokomotiva je tako na odmor odnijela vodstvo 1:0 da bi Dinamo nastavio napadati od početka drugog dijela.

U 55. minuti sjajna dugačka lopta Mišića izbacuje Špikića samog pred Čavlinu, a ovaj put Špikić ne griješi i poravnava na 1:1.

Nastavio je Dinamo tražiti preokret, Baturina je pogodio gredu pa promašio iz dobre situacije iskosa, ali imala je i Lokomotiva sjajnu priliku kada Stojković nije pogodio praznu mrežu na odbijancu.

Ubrzo je Ademi zapucao čistu šansu pa Baturina još jednom zatresao gredu da bi na drugoj strani Livaković krasno obranio udarac Kulenovića.

U sudačkoj nadoknadi Lokosi su opasno živjeli, ali nekim čudom izdržali su opsadu gola i izvukli produžetke.

Tamo je odmah u prvoj minuti Dinamo došao do pogotka. Odlična lopta na desnu stranu za Baturinu koji brzo daje u sredinu prema Drmiću, a on skreće loptu u mrežu.

Dinamo je imao potpunu kontrolu i dosta prilika za treći gol koji je stigao tek u 117. minuti, veliki posao napravio je Ivanušec koji je proigrao pred golom Ljubičića, a on nije imao težak posao i pogađa praznu mrežu.

Na kraju potpuno zaslužen prolaz Dinama koji je ostvario pobjedu teže nego je očekivao.