Borna Ćorić nakon skoro tri sata borbe do četvrtfinala Dubaija

Petar Jenjić • srijeda, 01.03.2023.

Borna Ćorić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Dubaiju gdje je nakon skoro tri sata borbe svladao Australca Thanasija Kokkinakisa...

Velika drama odigrala se na meču Borne Ćorića i Thanasija Kokkinakisa koji je hrvatski tenisač ipak zaključio pobjedom protiv neugodnog Australca.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+)

Nakon dva sata i 55 minuta igre slavio je sa 6:7, 6:3, 7:5 i sada čeka boljeg iz dvoboja Medvedev - Bublik. Bio im je ovo treći međusobni dovoj i treća pobjeda našeg igrača.

I jedan i drugi tenisač čvrsto su držali svoj servis, a jedinu je break šansu imao Ćorić. Došla je kod vodstva 6:5, ujedno bila i set lopta, no nije je iskoristio. Kokkinakis je u 13. igri slavio sa 7:4.

Dva breaka vidjeli smo u drugom setu, a oba je napravio hrvatski tenisač koji je tako poravnao stanje na 1:1. Gledali smo odlučujući, treći set.

U drugom gemu posljednjeg seta spasio je dvije break šanse protivnika, a kod vodstva 6:5 iskoristio jedinu šansu za oduzimanjem servisa.