SuperSport Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 04.03.2023, 16:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 1.506
Suci: Goran Pečarić (Zagreb), Dejan Vuković (Zagreb), Dominik Benković (Zaprešić)

Branimir Korać • subota, 04.03.2023.

Varaždin se potvrdio kao bolja i opasnija momčad od Šibenika te je upisao 2:0 pobjedu s kojom je stigao do tri važna boda u borbi za Europu...

Marcos David Mina Lucumi
60'
34
Karlo Špeljak
60'
7
Leon Kreković
83'
6
Marko Soldo
83'

Damir Čanadi

Varaždinci uzimaju tri bitna boda u borbi za Europu, a Šibenčani gube bodove u borbi za opstanak. Domaćin je zasluženo slavio s 2:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Malo toga vidjelo se u prvom poluvremenu u Varaždinu, imali su domaćini blagu inicijativu, a u završnici poluvremena iz prve prave prilike stigli su do vodstva.

Šibenik nije ponudio previše, čak i one situacije kada je krenuo prema naprijed nisu izgledale posebno opasno. Varaždinski kvartet Šego, Drožđek, Teklić, Brodić izgledao je znatno opasnije.

U prvom poluvremenu tek dva pokušaja Brodića koja nisu bila posebno opasna, prije same završnice koja je donijela pogodak.

U 45. minuti krasna akcija domaćina, Drožđek je odlično proigrao Teklića koji vidi na drugoj strani Šegu, on puca, lopta pogađa blok, ali na odbijanac natrčava Brodić i zabija za vodstvo.

Na odmor se tako otišlo u sjajnom raspoloženju za domaćina koji je u drugom poluvremenu nastavio u istom ritmu.

Niti deset minuta igre u drugom dijelu nije trebalo Varaždincima za drugi pogodak. Sve je krenulo od promašaja Šibenčana na drugoj strani, Knežević je promašio loptu u dobroj situaciji, krenula je kontra domaćina, Drožđek je s lijeve strane asistirao Tekliću koji s 15 metara šalje loptu u gornji kut.

Varaždin je izgledao puno bolje i nastavio je prijetiti iz odlične tranzicije, međutim lopta nije htjela još jednom u gol.

I na drugoj strani je bilo zanimljivo, Karlo Špeljak ušao je u drugom dijelu i kreirao dvije sjajne prilike.

Prvi put je prošao kroz obranu domaćina i pucao iskosa, ali pogodio gredu da bi nakon toga još jednom pokušao, lopta se odbila do Araija koji pokušava iskosa, ali Jelenić spašava s gol linije.

Ostalo je 2:0, a ono što svakako vrijedi dodati je da se na travnjak vratio nakon teške ozljede i Igor Postonjski.