SuperSport Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 04.03.2023, 18:10 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Ante Čulina (Zagreb), Dario Kolarević (Zagreb), Željko Bučar (Duga Resa).

Petar Jenjić • subota, 04.03.2023.

Zanimljiv dvoboj u Koprivnici zaključen je bez pobjednika, Slaven Belupo i Gorica na koncu su odigrali 1:1...

Druga utakmica dana odigrana je u Koprivnici gdje je Slaven Belupo ugostio Goricu. Nakon 90 minuta igre nije bilo pobjednika, susret je zaključen rezultatom 1:1.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti tako nisu i drugu uzastopnu utakmicu zaključiti s punim plijenom. Bili su u vodstvo, ali na kraju su morali spašavati i taj jedan bod.

Prvih 15-ak minuta potpuno je bilo u znaku Slavena koji je bio dosta bolji i opasniji. Tako je Ante Crnac nakon osam minuta pogodio gredu. U 25. minuti nakon kornera lopta je odbijena izvan kaznenog prostora točno do Merveila Ndockyta koji puca preslabo za Ivana Čovića.

U ostatku prvog poluvremena nismo vidjeli toliko toga opasnog po gol ijednog vratara. Izdvajamo 43. minutu kada je lagan plijen skupio Božidar Radošević i tek statistička popuna. Glavom je pucao Arb Manaj nakon ubačaja Boseca s desne strane.

Nakon četiri minute igre u nastavku još jednom dobar centaršut Goričana, ali bez realizacije. Ponovno je Ivan Tomečak ubacio, a ovaj put Tim Matavž nije zahvatio loptu.

I onda u 53. minuti gosti su stigli do vodstva. Ndockyt se istaknuo krasnom asistencijom, gurnuo je loptu kroz obranu domaćina, Josip Mitrović je utrčao i došao sam pred Čovića te zabio za 0:1.

Slaven Belupo se vratio nakon točno sat vremena igre Antonio Bosec je ubacio iz auta u 16 mertara, Steenvoorden nije uspio očistiti opasnost, lopta pada pred Manaja koji puca, Radošević brani, ali lopta se odbija do Crnca što on koristi.

Izravni crveni karton za Matthewa Steenvoordena u 75. minuti. Podmetnuo je đon i svom snagom zarađuje isključenje. U samoj završnici Radošević je spasio bod Gorice nakon što je odlično pucao Tomislav Božić.