Pistonsi bez Bogdanovića upisali poraz, Sixersi prekinuli veliki niz Bucksa

Petar Jenjić • nedjelja, 05.03.2023.

Noćas je odigrano šest utakmica NBA lige iz kojih izdvajamo neigranje Bojana Bogdanovića u porazu Detroit Pistonsa, kao i pobjedu Philadelphia 76ersa protiv Milwaukee Bucksa...

Toronto Raptorsi tek su nakon produžetka svladali Washington Wizarde i u njihovoj drugoj uzastopnoj utakmici upisali prvu pobjedu. Noćas su slavili sa 116:109 nakon što su u dodatnih pet minuta primili tek četiri poena.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ključne poene ubacio je Fred Van Vleet koji je susret zaključio s 25 koševa uz deset asistencija. Jedan više zabio je Gary Trent Jr. koji je dodao i pet skokova.

Kristaps Porzingis dodao je 22 poena i 11 skokova za Wizardse.

Bojan Bogdanović noćas nije igrao za Detroit Pistonse koji su visoko poraženi na gostovanju kod Cleveland Cavaliersa. Domaćin je slavio sa 114:90.

Najbolji je kod Cavsa bio Darius Garland s 21 poenom i sedam dodavanja, Donovan Mitchell dodao je 20 koševa.

Marvin Bagley III s 20 koševa i 13 asistencija predvodio je gostujući sastav.

Drugu pobjedu u zadnjih osam utakmica upisao je Miami Heat koji je slavio na domaćem parketu protiv Atlanta Hawksa sa 117:109. Slavlje još više znači kada dodamo da je Heat podebljao prednost na sedmom mjestu Istoka ispred sinoćnjeg protivnika na jednu i pol utakmicu.

Miami je predvodio Bam Adebayo s 30 koševa, 11 skokova i pet dodavanja, dok je Tyler Herro dodao 20 poena, šest skokova i pet asistencija.

Saddiq Bey s 22 poena bio je najbolji kod Hawksa.

Utakmica večeri odigrana je u Milwaukeeju gdje su Philadelphia 76ersi prekinuli niz Bucksa od 16 uzastopnih pobjeda. Slavili su sa 133:130, iako su krajem treće četvrtine zaostajali 18 razlike. U posljednjih 12 minuta ubacili su čak 48 poena.

Najbolji je kod Sixersa bio James Harden s 38 koševa, devet skokova i deset asistencija, Joel Embiid dodao je 31 poen, šest skokova i deset asistencija.

Buckse je predvodio Giannis Antetokounmpo s 34 poena i 13 skokova.

Tijesnu pobjedu s gostovanja odnijeli su i Minnesota Timberwolvesi koji su slavili kod Sacramento Kingsa sa 138:134. Do pobjede ih je predvodio Anthony Edwards s 27 poena i osam asistencija.

Najbolji je kod Kingsa bio Kevin Huerter s 29 poena.