SuperSport Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 05.03.2023, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Patrik Kolarić, Luka Pajić, Ivan Starčević, 4. sudac: Dario Kulušić VAR: Marin Vidulin, Goran Perica
Lokomotiva

Golijada na Poljudu: Lokomotiva kažnjavala greške obrane Hajduka i zasluženo slavila

Petar Jenjić • nedjelja, 05.03.2023.

Važnu pobjedu u prvenstvu upisala je Lokomotiva koja je na Poljudu slavila protiv Hajduka s 4:3 i zasluženo odnosi tri boda...

Nogometaši Lokomotive stigli su do pobjede od 4:3 protiv Hajduka. Apsolutno zasluženu pobjedu upisali su u jednoj izrazito zanimljivoj utakmici u kojoj su se vratili na pobjednički kolosijek.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lokomotiva je kroz veći dio utakmice bila bolja momčad i lakoćom koristila velike greške Hajdukove obrane koja je bila izrazito propusna. Velika briga za Ivana Leku uoči nastavka sezone.

Lokomotiva je bolje krenula u susret i u 11. minuti stigla do pogotka. Ubacio je Branimir Cipetić prizemnu loptu u peterac gdje se našao Vladan Bubanja i skrenuo je u gol.

Ubrzo nakon toga Luka Stojković je krasno pucao s više od 20 metara, ali lopta je otišla malo kraj stative. Do drugog gola Lokomotiva je stigla vrlo brzo.

Bio je to školski kontranapad. Hajduk loše brani tranziciju koji povlače gosti, Ibrahim Aliyu je ponio loptu i poslao kroz peterac gdje je natrčao Stojković i poentirao. Zabili su gosti i treći gol preko Silvija Goričana, ali bilo je dosuđeno zaleđe.

U 41. minuti odlična individualna akcija Agustina Anella koji probija Cipetića i ubacuje u peterac, a Jan Mlakar skreće loptu u gol.

Imali su gosti još dvije jako dobre situacije pred golom Hajduka. Prvo je grešku Chidoziea Awaziema skoro iskoristio Aliyu, no obranio je Lučić. Vratar Hajduka obranio je u sljedećem napadu i dobar udarac Stojkovića.

Domaćin je stigao do poravnanja u 66. minuti. Mateo Marić srušio je Marka Livaju sudac bez premišljanja pokazao na bijelu točku. Najbolji igrač Hajduka sigurno je pogodio za izjednačenje.

Gosti su se vratili u vodstvo u 87. minuti. Nova greška obrane Hajduka, ovoga puta Luke Vuškovića. Uzeo je loptu Aliyu i sam izašao pred protivničkog vratara. Sada je bio siguran.

Nova greška obrane Hajduka i novi pogodak Aliyua stigao je u 88. minuti. Sandro Kulenović je glavom prebacio za suigrača, a ovaj zabio drugi gol na utakmici.

Odmah nakon toga Hajduk je zabio svoj treći gol. Dario Melnjak uposlio je Yassinea Berahoua koji krasnim udarcem matirao protivničkog golmana. Rezultat se do kraja više nije promijenio.