Branković i Vranković ostali na korak do double-double učinka

Petar Jenjić • ponedjeljak, 06.03.2023.

Odigrane su još dvije utakmice 20. kola regionalne ABA lige gdje su do pobjede stigli Borac i Mega protiv SC Derbyja odnosno Mornara...

Do pobjede u utakmici na veliki broj koševa stigao je Borac koji je na domaćem terenu bio bolji od SC Derbyja sa 92:90. Jako važni bodovi u borbi za ostanak u ligi, a ovo im je peta u sezoni.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sjajan je u pobjedničkim redovima bio Hunter Hale s 31 poenom i pet asistencija, Sava Lešić dodao je 22 koša i 16 skokova.

Danilo Tasić s 24 poena i šest skokova predvodio je goste, Mateo Drežnjak dodao je deset koševa (2/5 za dva, 1/6 za tricu, slobodna bacanja 3/3), četiri skoka i šest asistencija za 35 minuta u igri.

Do devete pobjede sezone, jako važne u borbi za doigravanje, stigla je Mega koja je na domaćem parketu bila bolja od Mornara sa 89:78. Crnogorci su pali na omjer 6-13.

Utakmica je riješena u samoj završnici. Mornar je vodio sa 70:69 nakon čega je uslijedila serija domaćina od 12:1. U preostale dvije i pol minute gosti se nisu uspjeli oporaviti.

Nikola Đurišić predvodio je domaćina do pobjede s 20 koševa i sedam skokova. Matej Rudan dodao je 11 poena (4/5 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 3/4), sedam skokova i dvije asistencije za 22 i pol minute u igri. Danko Branković ubacio je devet koševa (4/9 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 1/2) te dodao 11 skokova za 31 minutu u igri.

Najbolji je kod Mornara bio Corey Webster sa 17 koševa, a slijedio ga je Antonio Vranković s 14 poena (5/6 za dva, slobodna bacanja 4/7), devet skokova i četiri asistencije za 29 i pol minuta u igri.