Konferencijska liga, nokaut faza, osmina finala - prve utakmice, 07.03.2023, 18:45 h
Lazio
Lazio 1:2 AZ Alkmaar
AZ Alkmaar

Lazio u problemima nakon prvog susreta osmine finala, Alkmaar slavio u Rimu

Mihaela Bradovski • utorak, 07.03.2023.

Odigran je prvi susret osmine finala Konferencijske lige, a nakon njega nema dobrih vijesti za Lazio. Rimljani su podbacili na svom stadionu i upisali poraz od AZ Alkmaara...

Lazio se muči u Europi ove sezone, a nakon što je vrlo tijesno eliminirao CFR Cluj kojeg je svladao u Rimu s 1:0 pa u Rumunjskoj odigrao 0:0, sada mu probleme stvara i AZ Alkmaar.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Alkmaar je trećeplasirana momčad nizozemskog prvenstva, nalazi se na ljestvici ispred velikog PSV-a i sa samo pet bodova manje od vodećeg Feyenoorda, a da je riječ o vrlo dobroj momčadi, pokazao je i ovaj dvoboj u Rimu.

Lazio je dobro otvorio utakmicu i odmah zaprijetio preko Sergeja Milinković-Savića, a u 18. minuti stigao je i do vodstva pogotkom Pedra te se tada činilo da će za Lazio ovo biti jednostavniji posao nego protiv Rumunja.

Međutim, nisu gosti bili bezopasni, nakon pola sata igre zatresli su okvir gola domaćina, a u završnici prvog dijela poravnali su preko Vangelisa Pavlidisa.

Odmah nakon primljenog gola imao je i domaćin priliku za novo vodstvo, no Milinković-Savić nije imao sreće, greda je zaustavila njegov udarac.

U drugom poluvremenu Pedro je izgubio loptu na svojoj polovici, Alkmaar je munjevito reagirao i Kerkez je nakon dodavanja Jespera Karlssona pogodio za 1:2.

Nizozemci su zadržali prednost i nose je na uzvrat na svom stadionu. Toma Bašić kod Lazija nije ulazio u igru.