Borna Gojo nadigrao Španjolca za glavni ždrijeb Indian Wellsa

Petar Jenjić • srijeda, 08.03.2023.

Hrvatski tenisač Borna Gojo izborio je glavni ždrijeb Masters turnira u Indian Wellsu. U drugom kolu kvalifikacija bio je bolji od Pabla Andujara...

Dobre vijesti stižu iz Indian Wellsa gdje je do nove pobjede stigao Borna Gojo. Hrvatski tenisač izborio je glavni ždrijeb turnira novom pobjedom u kvalifikacijama.

Igraj na mečeve Indian Wellsa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Noćas je igrao protiv iskusnog Španjolca Pabla Andujara kojeg je porazio sa 6:1, 6:4 nakon jednog sata i devet minuta igre. Ovo im je bio prvi međusobni dvoboj.

Hrvatski tenisač u prvom je setu dobro krenuo i odmah poveo s 4:0. Izgubio je servis kada je Andujar smanjio na 4:1, no to je bilo sve od Španjolca u prvom setu.

Drugi je set bio kudikamo izjednačeniji. Španjolac je u prvom gemu spasio dvije break šanse, a novu je Gojo dočekao tek kod rezultata 4:4. Tada je iskoristio, a zatim i odservirao za meč.

U prvom kolu glavnog turnira stiže mu dobro poznato ime, Francuz Richard Gasquet, trenutno 43. na ATP ljestvici. Do sada nisu igrali međusobno. Dvoboj je na rasporedu 9. ožujka.