SEHA liga, skupina A, 5. kolo, 09.03.2023, 16:00 h
Nexe Našice 36:31 Vojvodina
Vojvodina

Nexe upisao pobjedu protiv Vojvodine, ali s manjom razlikom od željene

Mihaela Bradovski • četvrtak, 09.03.2023.

Rukometaši Nexea upisali su pobjedu u petom kolu SEHA lige. Slavili su u Našicama protiv Vojvodine s 36:31, ali nisu dostigli željenu prednost...

Nexe je stigao do pobjede protiv Vojvodine u dvoboju u koji su i jedni i drugi ušli znatno oslabljeni. Pokušali su Našičani upisati pobjedu s više od šest razlike, koliko su izgubili u prvom susretu, imali su željenu prednost, ali nisu je i zadržali.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U dobrom dijelu drugog poluvremena Nexe je bio na željenoj razlici, međutim, u završnici je dopustio Vojvodini da se spusti na konačnih minus pet iako je Branko Tamše na minuti odmora pet minuta prije kraja upozorio da se to ne smije dogoditi.

U prvom poluvremenu Nexe je preuzeo kontrolu oko sredine, imao je u nekoliko navrata i šest razlike, ali na odmor se otišlo uz vodstvo Nexea 20:17.

U drugi dio Nexe je ušao bolje i razlika je sve više rasla, činilo se da mlada gostujuća momčad neće moći ispratiti domaćina koji je u 52. minuti imao 34:25.

I umjesto da mirno privede utakmicu kraju sa željenom razlikom, Nexe si je zakomplicirao život. Dopustio je gostima 6:1 seriju i kompromitirao ono dobro što je napravio u dotadašnjem dijelu susreta.

Pobjeda je upisana, ali Vojvodina je bolja u međusobnom omjeru. Na svom parketu slavila je 31:25 i to Nexe nije uspio prestići.

Najbolji kod Nexea bili su Luka Moslavac s osam golova te s po sedam Tomislav Severec i Karlo Godec.

Kod Vojvodine je Luka Arsenić imao 15 obrana, a Branko Tomić je skupio devet golova.