Lech slavio protiv Djurgardena, Antonio Milić strijelac vodećeg pogotka

Branimir Korać • četvrtak, 09.03.2023.

U prvom susretu osmine finala Konferencijske lige Lech je igrao protiv Djurgardena te je slavio s 2:0. Strijelac prvog pogotka na susretu bio je bivši igrač Hajduka Antonio Milić...

Osmina finala Konferencijske lige donijela je zanimljiv dvoboj u Poznanu u kojem je domaći Lech poveo u dvomeču protiv Djurgardena, momčadi koja je zaustavila na europskom putu Rijeku.

Igraj na utakmice Konferencijske prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lech je do vodstva stigao u 39. minuti kada je Joel Pereira ubacio loptu, a Antonio Milić dobro reagirao i skrenuo je u mrežu.

U drugom dijelu Lech je nastavio s dobrom igrom te poveo s 2:0 golom Filipa Marchwinskog.

Milić je krenuo od prve minute.

Basel je dva puta imao prednost protiv Slovana iz Brastilave, ali Slovaci su se oba puta vratili u utakmicu. Većina toga se to događala u prvom poluvremenu, u nastavku je pao tek jedan pogodak i to gostiju iako je Basel bio bolji protivnik.

Mohamed Amdouni i Andi Zeqiri bili su strijelci za domaćina, a za Slovan su zabijali Jurij Medvedev i Malik Abubakari.

Fiorentina je zasluženo slavila protiv Sivasspora s 1:0, a moglo je završiti i uvjerljivijom pobjedom domaćina, međutim Talijani nisu bili precizni.

Josip Brekalo ostao je svih 90 minuta na klupi, a pobjedu Violama donio je Antonin Barak pogotkom u 69. minuti.

Veliku dozu neefikasnosti pokazao je i Gent koji je imao dosta prilika, ali nije stigao do sva tri boda protiv Basaksehira.

Poveli su Turci u 16. minuti golom Stefana Okake da bi 20 minuta kasnije Emmanuel Orban poravnao. Ostalo je 1:1 čime Turci mogu biti puno zadovoljniji.