Ukrajinka naljutila Donnu Vekić i svladala je u tri seta na startu Indian Wellsa

Mihaela Bradovski • petak, 10.03.2023.

Donna Vekić upisala je poraz već u prvom kolu turnira u Indian Wellsu. Lesia Curenko upisala je pobjedu u tri seta...

Prije nešto manje od dva tjedna Donna Vekić susrela se s Lesijom Curenko na WTA turniru u Monterreyu, a Vekić je tada prošla dalje nakon što je Ukrajinka predala meč u drugom setu.

Igraj na mečeve turnira u Indian Wellsu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I u ovom meču činilo se da Curenko ima problema, između poena je izgledalo kao da je ozlijeđena i vrlo umorna, ali tijekom poena igrala je normalno što je u konačnici naljutilo Donnu koja je odbila nakon susreta pružiti ruku protivnici.

Sam meč protekao je u znaku Curenko koja je izgubila prvi set, ali nakon toga je bila bolja te je odnijela pobjedu.

Vekić je već u prvom gemu meča izgubila servis, ali je nakon toga upisala četiri uzastopna gema i okrenula set na svoju stranu. Uzela je set sa 6:2, imala momentum na svojoj strani, ali nije to iskoristila.

Od 1:1 u drugom setu krenuli su problemi za Vekić na servisu. U svakom servis gemu u drugom setu bila je pod pritiskom i Ukrajinka je imala break lopte, dva puta je i napravila break, a Vekić s druge strane niti jednom nije zaprijetila.

Nakon izgubljenog seta sa 6:2, u drugom setu Vekić je povela s 2:0 i stala. Počela je nizati pogreške, bila je dekoncentrirana i u konačnici je upisala poraz 2:6, 6:2, 6:2 nakon što je doputovala u Indian Wells s velikim očekivanjima poslije osvajanja turnira u Monterreyu.