Zimski sportovi

Marco Odermatt pobjedom osigurao Veliki kristalni globus, Zubčić malo pokvario plasman

Petar Jenjić • subota, 11.03.2023.

Završen je prvi od dva veleslaloma u Kranjskoj Gori, a do pobjede je stigao Marco Odermatt koji je tako osigurao novi Veliki kristalni globus...

Do nove pobjede u Svjetskom kupu stigao je Švicarac Marco Odermatt koji je danas slavio u veleslalomu voženom u Kranjskoj Gori.

Time je osigurao Veliki kristalni globus drugu godinu zaredom. Do cilja je doskijao s vremenom 2:16.65, ukupno 23 stotinke brže od Alexisa Pinturaulta.

Treće mjesto osvojio je Henrik Kristoffersen koji je zaostao 37 stotinki. Norvežanin je još u konkurenciji za mali kristalni globus u ovoj disciplini, no dvije utrke prije kraja sada zaostaje za Odermattom 140 bodova.

Na koncu je svoj plasman iz prve vožnje za dva mjesta pokvario Filip Zubčić koji je završio kao 13. s dvije sekunde i 27 stotinki zaostatka.