SuperSport Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 12.03.2023, 15:00 h, Rujevica, gledatelja: 5.114
Suci: Dario Bel (Osijek), Marjan Tomas (Vladisavci), Kruno Šarić (Županja)
Varaždin

Riječani s Jakirovićem u kratkom roku do četvrtog mjesta, Varaždin pao na Rujevici

Branimir Korać • nedjelja, 12.03.2023.

Rijeka je upisala još jednu pobjedu protiv Varaždina ove sezone, nakon što ga je uvjerljivo svladala u gostima, sada je bila uvjerljiva i na Rujevici...

Rijeka je odigrala vrlo dobru utakmicu protiv Varaždina i upisala je uvjerljivu 3:1 pobjedu. Sergej Jakirović često je isticao da Rijeka i na Rujevici mora pokazati pravi gard i kao domaćini dominirati i pobjeđivati.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U tome su uspjeli protiv Varaždina, odradili su posao na pravi način i na kraju zasluženo slavili. Stigli su do pobjede iako nisu mogli računati na Matiju Frigana, ali niti Varaždinci nisu imali na raspolaganju Frana Brodića pa su tako i jedni i drugi u utakmicu ušli bez važnih napadačkih aduta.

U početku susreta domaćin je pokazao inicijativu, zaprijetio je vrlo brzo preko Veige, ali i Varaždin je na drugoj strani zaprijetio preko Drožđeka.

Vrlo opasno bilo je pred golom Rijeke u 37. minuti kada je Urata ubacio loptu s lijeve strane, Goda je bio neoprezan i nije došao do lopte, ispred njega se ubacio Banovec koji puca, ali Labrović brani.

U 45. minuti Rijeka dolazi do vodstva. Odbijena lopta u 16 metara dolazi do Veige koji krasno izbacuje iz igre Šegu i pronalazi u sredini Selahija, a on mirno zabija za 1:0.

Kako se kaže pogodak je došao u najgore vrijeme za Varaždince, a već u prvih 15 minuta drugog dijela našli su se u vrlo visokom zaostatku.

U 53. minuti Obregon je okrunio svoju dobru predstavu asistencijom za Ampema, navukao je čuvara i onda krasno pronašao na drugoj vratnici samog suigrača koji rutinski zabija.

Pet minuta kasnije novi pogodak. Banda je potpuno iskosa ubacivao, nitko nije došao do te lopte i ona je na iznenađenje svih završila u mreži.

Rijeka je nakon novog pogotka malo stala na loptu, nije bilo potrebe za pritiskanje, držala je prednost, a Varaždinci su bezuspješno napadali sve do završnice.

Imali su u 64. minuti veliku priliku za smanjenje zaostatka, ali nakon velike gužve u petercu Jelenić puca pokraj gola.

U zadnjih 15 minuta igru su morali zbog ozljeda napustiti Obregon na jednoj i Teklić na drugoj strani, a Varaždin je smanjio u 88. minuti. Postonjski je ubacio iz kornera, a Jelenić glavom pogodio.

Za nešto više od toga vremena i snage nije bilo, Rijeka odnosi zasluženu pobjedu.