Duje Ajduković zaustavljen na posljednjoj stepenici, Marokanac slavio u dva seta

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 13.03.2023.

Duje Ajduković poražen je u finalu kvalifikacija na Challengeru u Szekesfehervaru, bolji je bio Marokanac Elliot Benchetrit...

Nakon što je u prvom kolu kvalifikacija u mađarskom Szekesfehervaru prekinuo niz poraza, Duje Ajduković nije uspio spojiti dvije pobjede.

Igraj na mečeve turnira u Szekesfehervaru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U finalu kvalifikacija bolji je bio Marokanac Elliot Benchetrit koji je slavio za manje od sat i pol igre sa 6:2, 6:3.

Benchetrit je u finale kvalifikacija prošao nakon što se povukao četvrti nositelj Talijan Fonio. Kao alternativa je uskočio Moldavac Matvievici koji mu je bio lagan zalogaj.

Benchetrit je protiv Ajdukovića imao teži posao, ali svejedno je slavio u dva seta bez većih problema.

Ajduković je u konačnici imao pet break lopti, no iskoristio je samo jednu, ali za vraćanje jednog od dva izgubljena servisa u prvom setu.

Benchetrit tako prolazi u glavni turnir gdje se od Hrvata nalaze Mili Poljičak koji u prvom kolu igra protiv prvog nositelja Fabiana Marozsana te Nino Serdarušić kojem je protivnik također Mađar, Mate Valkusz.