Vodeni sportovi

Hrvatska bez odgovora na Zalankija i društvo, Mađari upisali pobjedu

Petar Jenjić • utorak, 14.03.2023.

Mađarska je svladala Hrvatsku u posljednjoj utakmici Svjetskog kupa u Zagrebu. Kontrolirali su utakmicu i stigli do pobjede od 13:10...

Hrvatska vaterpolska reprezentacija nije uspjela doći barem do remija protiv Mađarske i izboriti plasman na završnicu Svjetskog kupa u Los Angelesu.

Izabranici Ivice Tucka danas su poraženi od Mađarske koja je vodila od samog početka pa sve do kraja. Danas jednostavno nije bio hrvatski dan, gosti su slavili s 13:10.

Jako dobru prvu četvrtinu odradili su Mađari, posebno u obrani s igračem manje. Tako su ubilježili čak četiri bloka, a kada na to nadodamo i dvije obrane vratara, znači da ćemo vidjeti egal. Nakon osam minuta vodili su s 2:1.

Loša igra nastavila se i u drugoj četvrtini, a Mađari su već nakon tri minute postigli nova tri gola. Marko Žuvela držao je Hrvatsku u igri s dva uzastopna pogotka. Imala je Hrvatska šanse doći i na minimalan zaostatak, ali nije uspjela. Gosti su održavali vodstvo.

Apsolutno nezaustavljiv bio je Gergo Zalanki koji je pogađao iz svake pozicije. Do kraja treće četvrtine već je zabio šest golova, a njegova reprezentacija vodila s 10:7 uoči zadnjih osam minuta.

Nije se predavala Hrvatska, a zaostatak se postupno smanjivao pa je tako Andrija Bašić zabio za izjednačenje (10:10). Međutim, Vigvari i Zalanki vratili su Mađarskoj dva pogotka viška, dvije minute prije kraja i to je bilo sve.

Sjajni Zalanki susret je zaključio sa sedam golova, dok je Krisztian Manhercz dodao tri gola.

Po dva gola kod Hrvatske zabili su Rino Burić, Franko Lazić i Marko Žuvela.