Tolić briljirao u pobjedi Maribora kod Brava, Kovačević ponovno strijelac za Domžale

Branimir Korać • srijeda, 15.03.2023.

U 27. kolu slovenskog prvenstva Maribor je upisao još jednu pobjedu, ovaj put slavio je u gostima kod Brava...

Slovenci danas odrađuju dio susreta 27. kola, a Maribor je stigao do pobjede u gostima kod Brava i tako se barem privremeno odvojio na drugom mjestu na tri boda od Celja.

Igraj na utakmice slovenskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mariborčani su slavili uz show Marka Tolića koji je postigao pogodak i sudjelovao kod ostala dva te općenito bio najbolji pojedinac na travnjaku.

Sve je bilo riješeno u razdoblju od 21. do 30. minute, Jakupović, Tolić i Watson bili su strijelci za Maribor, a Brnić je bio asistent Toliću.

U drugom poluvremenu domaćin je uspio smanjiti preko Luke Štora i Davida Bosilja, ali do potpunog povratka nije došao.

U redovima Brava Matija Orbanić i Maro Katinić igrali su cijelu utakmicu dok je Denis Bušnja odradio prvo poluvrijeme.

Kod Maribora Tolić je igrao do 84. minute kada ga je zamijenio Luka Božičković, a Brnića je u istoj minuti zamijenio Ignacio Guerrico. Marin Laušić ušao je u 73. minuti.

Domžale je kiksalo kod kuće protiv Radomlja i upisalo poraz 1:2. Šokler i Nlandu bili su strijelci za goste, a novi pogodak za domaćina postigao je Franko Kovačević koji ima najproduktivniju sezonu u karijeri.

Kovačević je kod domaćina odigrao cijelu utakmicu, a kod gostiju svih 90 minuta odradili su Mario Čuić i Tin Hrvoj.