Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - uzvrati, 15.03.2023, 21:00 h, Santiago Bernabéu, Madrid
Suci: Felix Zwayer, Stefan Lupp, Marco Achmüller (Njemačka)
Real Madrid
Real Madrid
Karim Benzema 78'
1:0(0:0) Liverpool
Liverpool

Real Madrid sve riješio na Anfieldu, Liverpool nije imao šanse za čudo u Madridu

Branimir Korać • srijeda, 15.03.2023.

Real Madrid upisao je pobjedu 1:0 i u uzvratu osmine finala Lige prvaka protiv Liverpoola. Nakon slavlja 5:2 na Anfieldu, dovršio je posao u Madridu i prošao dalje...

Dani Ceballos
82'
21
Rodrygo
82'
11
Marco Asensio
84'
18
Aurélien Tchouameni
84'
17
Lucas Vázquez
86'
Harvey Elliott
57'
9
Roberto Firmino
57'
15
Alex Oxlade-Chamberlain
73'
21
Kostas Tsimikas
90'+1'
28
Fabio Carvalho
90'+1'
Jürgen Klopp

Očekivani rasplet na Santiago Bernabeuu. Već nakon prvog susreta bilo je jasno kako će Real ponovno u četvrtfinale Lige prvaka. Predobra je to momčad da bi si dopustila nekakav raspad usred Madrida i Liverpool nije imao šanse za preokret.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Real je malo mekanije otvorio utakmicu te se vrlo brzo mogao uvući u probleme, konkretno Dani Carvajal je loše dodavao loptu unazad, uzeo ju je Rüdigeru Darwin Nunez, ušao u 16 metara, ali sjajno brani Thibaut Courtois.

Real je ipak brzo preuzeo konce igre i bio sve opasniji, a centimetri su ga dijelili od pogotka kada je sjajno opalio s više od 20 metara Camavinga i pogodio gredu.

Odmah nakon toga i Modrić je sjajno potegao izvana, Alisson Becker bio je nemoćan, ali lopta je otišla nekoliko centimetara iznad grede.

Liverpool je pokušao biti što otvoreniji i napadati te doći do pogotka koji bi malo zagužvao situaciju na terenu, ali domaćin se dobro branio, jako dobro je igrao Rüdiger koji je dosta toga očistio.

U 33. minuti Liverpool je ipak mogao do pogotka, ponovno je Nunez zaprijetio s Carvajalove strane, ali lopta je prošla malo pokraj vratnice.

U drugom dijelu Real je imao krasnu priliku nakon majstorije Modrića koji je prodao sombrero Alexander-Arnoldu i onda savršeno centrirao za Valverdea, ali on puca malo preko gola.

Fantastičnu priliku propustio je Benzema u 69. minuti, sve je sjajno napravio Vinicius koji je povukao napad i idealno pronašao Benzemu, a on s desetak metara puca preko gola.

Što nije napravio tada, Benzema je napravio desetak minuta kasnije. Dobio je Benzema loptu na rubu 16 metara i proigrao Viniciusa u odličnoj prilici, on se spetljao i nije dobro zahvatio loptu, pao je, ali sa zemlje je proigrao Benzemu koji zabija za vodstvo.

Do kraja susreta domaćin je rutinski odrađivao posao, na klupi se slavilo i čekalo posljednji zvižduk nakon kojeg je Real završio posao i prošao u četvrtfinale.