Velika pobjeda Mateja Dodiga, tijesan poraz Luke Mikruta

Petar Jenjić • četvrtak, 16.03.2023.

Matej Dodig izborio je četvrtfinale ITF turnira u Rovinju, dok je Luka Mikrut tijesno izgubio svoj meč...

Nakon velike drame i borbe poraz je u Rovinju upisao Luka Mikrut koji je za protivnika imao Vuka Rađenovića iz Srbije.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Srpski tenisač slavio je u tri dugačka seta sa 6:4, 6:7, 7:6 za nešto manje od tri sata provedenih na terenu. Mikrut je u trećem setu spasio break zaostatka i izborio tie-break, ali nije uspio slaviti.

U četvrtfinalu će igrati protiv još jednog Hrvata, mladog Mateja Dodiga koji je ostvario značaju pobjedu protiv osmog nositelja Davida Pichlera.

Austrijanca je svladao u dva seta nakon nešto više od dva sata igre. Slavio je sa 6:3, 7:5, a dvoboj je mogao završiti i nešto ranije, no Pichler je spasio nekoliko meč lopti hrvatskog tenisača.