Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 5. kolo, 18.03.2023, 18:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 30:25 Nexe Našice
Nexe Našice

PPD Zagreb rutinski odradio Nexe, bijeg na startu drugog dijela za prednost u utrci za prvaka

Mihaela Bradovski • subota, 18.03.2023.

PPD Zagreb i Nexe sastali su se prvi put ove sezone u hrvatskom prvenstvu, a Zagreb je upisao 30:25 pobjedu u susretu u kojem je presudila njegova bolja igra u drugom dijelu...

Krenula je utrka za prvaka Hrvatske, PPD Zagreb i Nexe odigrali su prvi dvoboj i Zagreb je došao do prednosti. Uz svo poštovanje prema ostalima, teško je za očekivati da se netko može ugurati u tu utrku iako prvenstveno Sesvećani izgledaju vrlo ozbiljno.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pravila su poznata, tko prvi dođe do šest bodova u međusobnim susretima, taj će odnijeti titulu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, Našičani su bili potpuno u utakmici i uz dobre obrane Kuzmanovića držali su se u egalu.

Ključno je bilo drugo poluvrijeme. Na ulasku u drugi dio Zagreb je stvorio razliku. Krenuo je furiozno, otvorio drugi dio s 5:0, a Našičani su srljali iz pogreške u pogrešku.

Kada se Zagreb jednom odvojio, visoku razliku nije ispuštao. U jednom trenutku Golužina momčad otišla je na osam golova razlike i već tada je bilo jasno tko će do pobjede.

Nexe nije imao odgovor na Ivana Čupića koji je igrao briljantnu utakmicu. Zabijao je Čupić s krila, iz kontre, sa sedam metara, zaustavio se na kraju na 12 postignutih pogodaka bez ijednog promašaja.

Nije samo Čupić bio dobar, imao je pomoć i suigrača i Zagreb je mirno stigao do pobjede. Kod Nexea je bilo previše pogrešaka i nervoze, Našičani jednostavno nisu bili u dovoljno dobrom izdanju. Sigurno nije pripomogao niti umor nakon gostovanja u Bitoli.

Čupić je bio prvi strijelac susreta, a kod Zagreba su ga slijedili s po četiri gola Zvonimir Srna i Timur Dibirov. S druge strane kod Nexea Predrag Vejin je zabio sedam golova, a pet je dodao Marin Jelinić.