Tijesna pobjeda Utah Jazza, Sixersi nastavljaju nizati pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 19.03.2023.

Noćas je odigrano novih šest utakmica u NBA ligi, a posebno izdvajamo pobjedu Utah Jazza koji je u zadnjoj minuti ipak uspio slomiti Boston Celticse...

Osmu uzastopnu pobjedu upisali su Philadelphia 76ersi koji su na gostovanju pobijedili Indiana Pacerse sa 141:121. Po 31 poen u pobjedničkim redovima ubacili su Joel Embiid (sedam skokova, sedam asistencija) i Tyrese Maxey (sedam asistencija).

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Aaron Nesmith ubacio je 25 poena i dodao šest skokova kod Pacersa.

Zahvaljujući dobroj posljednjoj četvrtini Memphis Grizlliesi slomili su otpor Golden State Warriorsa i svladali ih rezultatom 133:119.

Do pobjede ih je predvodio Jaren Jackson Jr. s 31 poenom i sedam skokova, dok je Desmond Bane dodao 26 koševa.

Najbolji je kod Warrirosa bio Jonathan Kuminga s 24 poena i osam skokova.

Najzanimljivija utakmica večeri odigrana je u Salt Lake Cityju gdje je Utah Jazz nadoknadila 19 koševa zaostatka protiv Boston Celticsa te slavila sa 119:118.

Celticsi su ubacili ukupno 22 trice, ali dovoljno su ih promašili da se domaćin vrati u utakmicu. Ubačaj za pobjedu promašio je Grant Williams.

Utah Jazz je do pobjede predvodio Lauri Markkanen. Finac je susret zaključio s 28 poena i deset skokova, a priključio mu se Talen Horton-Tucker s 19 koševa, sedam skokova i pet asistencija. Upravo je Tucker ubacio posljednje poene za pobjedu, 38 sekundi prije kraja.

Jaylen Brown s 25 koševa i šest dodavanja predvodio je Celticse.

NBA:
Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 121:141
Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves 122:107 (VanVleet 28p, 7as, Reid 22p)
Chicago Bulls - Miami Heat 113:99 (DeRozan 24p, 5sk, 10as / Butler 24p, 7sk)
Memphis Grizzlies - Golden State Warriors 133:119
Washington Wizards - Sacramento Kings 118:132 (Kuzma 33p, 7sk / Sabonis 30p, 9sk, 10as
Utah Jazz - Boston Celtics 118:117