Ostali sportovi

Mladost i Mursa obilježili kolo, favoriti u ostalim susretima uglavnom uspješni

Sportnet, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 20.03.2023.

Odigrano je 20. kolo prvenstva Hrvatske za odbojkaše i odbojkašice. Osim što se Mladost revanširala Osječanima za izgubljeni naslov u Kupu Hrvatske nanijevši im prvi ovogodišnji poraz, odigrano je još nekoliko vrlo zanimljivih susreta u obje konkurencije...

Medicinar Trnje je s 3-0 (24, 16, 17) za samo 75 minuta pobijedio Marsoniju, koja je propustila vodstvo od 23:21, i 24:22 pretvoriti u dobitak seta.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ivan Pejanović iz Marsonije nakon susreta je konstatirao: "Dobro smo igrali, ali koštao nas je pad koncentracije, pogotovo u prvom setu. Na kraju su nas nadigrali u svim elementima igre i zasluženo pobijedili. No, ništa nije izgubljeno, posljednje kolo igramo sa Zadrom i to će biti susret koji će odlučivati o posljednjem mjestu".

Tin Devald iz Medicinar Trnja dodao je: "Ušli smo malo previše opušteno u meč, ali onda smo se na vrijeme posložili i dobili taj prvi set. Kasnije smo dobro nastavili igrati u druga dva seta i pobijediti na kraju uz našu puno bolju igru. Čestitam i suparnicima na pruženom otporu".

Centrometal je također s 3-0 (18, 19, 16) nadigrao Zadar za 69 minuta, dok je Split s 3-1 (23:25, 25:16, 25:23, 25:21) bio bolji od Rovinja. Susret je potrajao 106 minuta, a gosti su ga propustili odvesti u neizvjesnost petog seta, jer su u četvrtom ispustili vodstvo od 21:17. Nakon toga je domaćin napravio nevjerojatnu seriju 8:0, do konačne pobjede.

U utakmici odigranoj u petak Sisak je kod kuće izgubio od Kitro Varaždina 2-3 (25:21, 25:23, 19:25, 23:25, 11:15), nakon što su vodili 2-0 u setovima.

Bio je to iznimno zanimljiv meč koji je potrajao punih 139 minuta. Sisak je u četvrtom setu mogao riješiti utakmicu jer su vodili 23:22, ali Varaždinci s tri poena u nizu odvode meč u peti set. Blok je očito bio ključ pobjede, jer su gosti tu napravili 16, a domaćin tek pet poena. Karlo Komosar kod domaćina te Karlo Jakovac i Ante Mišura kod gostiju imali su jednak broj poena, svaki po 24.

U posljednjem susretu odbojkaša Ribola Kaštela su u gostima pobijedili Rijeku 3-1 (25:23, 25:18, 19:25, 25:14) nakon 108 minuta igre, zadržavši tako treću poziciju.

Kod odbojkašica Split je sačuvao domaći teren, pobijedivši Veli Vrh s 3-1 (25:17, 25:12, 21:25, 25:21), na Poljudu za 99 minuta igre. U ostalim su susretima slavile gošće.

Tako je Dinamo pobijedio Nebo s 3-1 (25:16, 25:16, 26:28, 25:12) u Zaprešiću u meču koji je potrajao 105 minuta, iako je mogao i kraće jer su u trećem setu igračice Dinama imale 22:21. No, Nebo je ipak na kraju realiziralo četvrtu set-loptu. Ni drugoplasirani Kelteks nije bio bolje sreće kod kuće u Karlovcu, izgubile su 1-3 (25:15, 22:25, 19:25, 15:25) od šestoplasirane ekipe Enna Vukovar.

Odbojkašice Ribola Kaštela s 3-0 (21, 22, 22) su pobijedile Rijeku CO, za 79 minuta igre ostavši tako na četvrtoj poziciji.

Sanja Brocić iz pobjedničke ekipe nakon susreta je rekla: "Mislim da je presudila dobra energija uz našu dobru igru. Zasluženo nosimo kući sva tri boda".

Goran Zec, trener Karlovčanki, rezonirao je na kraju: "Moje su djevojke mislile da će se Vukovarke same pobijediti, obzirom na plasman na tablici. Mi ih jesmo dva puta dobili ove sezone, no koliko god upozoravali na ozbiljnost suparnica mi danas nismo niti postojali na terenu. Nismo niti zaslužili pobjedu, ne možemo nikako biti zadovoljni onime što prezentiramo".

Vodeća i neporažena Mladost ostala je to i nadalje nakon 20. kola, pobijedile su s 3-1 (25:15, 25:15, 22:25, 25:2) Osijek u gostima, za 83 minute.

Inga Rukovanjski iz ekipe Osijeka nakon utakmice je rekla: "Igrale smo s prvoplasiranom ekipom Mladosti, dobro smo se borile, uzele jedan set, ali one su ipak prejake za nas".

Mia Njavro iz ekipe Mladosti dodala je: "Odigrale smo borbenu utakmicu, izgubile treći set, a onda u četvrtom stisnule još jače"

Brda su pomalo neočekivanom pobjedom od 3-0 (24, 13, 23) za 79 minuta pobijedile četvrtoplasiranu Marinu Kaštela, pobjegavši tako s dna tablice na pretposljednje mjesto. Bila je to po rezultatu utakmica u jednom smjeru, gdje su gošće vodile u svakom setu i na kraju zasluženo slavile.