EP 2024., skupina H, 2. kolo, 26.03.2023, 15:00 h
Kazahstan
Kazahstan 3:2 Danska
Danska

Danci u nevjerici: Kazahstan ih svladao velikim preokretom u posljednjih 20-ak minuta

Branimir Korać • nedjelja, 26.03.2023.

Senzacionalan preokret ubilježila je reprezentacija Kazahstana koja je svladala Dansku s 3:2 iako je do 73. minute gubila s 0:2...

Danci su doputovali u goste kod Kazahstana nakon 3:1 pobjede protiv Finske i uvjereni kako će doći do pobjede. Rasmus Hojlund je briljirao protiv Finaca i zabio hat-trick, a u sličnom ritmu krenuo je i u Kazahstanu.

Igraj na kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hojlund je u prvom poluvremenu postigao dva pogotka i odveo Dansku na 2:0 te se činilo da će to biti rutinsko odrađivanje posla.

I tako je i bilo sve do 70. minute. Mirno su gosti odrađivali utakmicu, a onda je prvo sijevnuo jako dobar pokušaj Bejsebekova pa Wind igra rukom i Kazahstan dobiva kazneni udarac. Izveo ga je Zajnutdinov koji zabija za 1:2.

U 86. minuti prava bomba Askata Tagibergena koji gađa suprotni gornji kut za 2:2, a totalni šok za Dance stigao je u 89. minuti kada Abat Ajmbetrov glavom zabija za 3:2.

Potpuni pad i raspad Danaca koji definitivno nisu očekivali da će izgubiti bodove na ovom gostovanju, posebno ne nakon vodstva s dva gola viška.