Slovenija ostala stopostotna, Island demolirao Lihtenštajn

Petar Jenjić • nedjelja, 26.03.2023.

Odigrane su tri nove utakmice u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Engleska je bila bolja od Ukrajine na Wembleyju, Slovenci su svladali San Marino, dok je Island visoko slavio protiv Lihtenštajna...

Stopostotan učinak zadržala je Slovenija koja je na domaćem terenu bila bolja od najlošije momčadi skupine, San Marina. Na kraju je slavila s 2:0.

Igraj na kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poslije prvog poluvremena nije bilo golova, a Slovence je u vodstvo doveo Benjamin Šeško u 57. minuti. Tri minute kasnije uslijedio je autogol Roberta Di Maija.

Island je stigao na gostovanje kod Lihtenštajna nakon poraza od Bosne i Hercegovine te to naplatio pravom golijadom. Do pobjede je stigao s čak 7:0.

Nakon prvog poluvremena Islanđani su vodili pogocima Davida Olafssona i Hakona Haraldsona. Sljedeća tri pogotka postigao je Aron Gunnarsson, dok su rezultat zaključili Andri Gudjohnsen i Mikael Ellertsson.

Do druge pobjede u kvalifikacijama stigla je i Engleska koja je na Wembleyju bila bolja od Ukrajine s 2:0. Gostima je to bila prva utakmica u ovom ciklusu.

Oba pogotka Englezi su zabili u prvom poluvremenu, a stigli su u 37. i 40. minuti. Prvo je Harry Kane zabio na ubačaj Bukaya Sake, da bi se nakon toga asistent upisao i u strijelce.