Hawksi izdržali i slavili protiv Cavsa, neočekivani poraz Celticsa, Šariću mrvice

Branimir Korać • srijeda, 29.03.2023.

Noćašnji program u NBA ligi donio je pet pobjeda za domaćine, a jedini poraz upisao je Thunder za kojeg je Dario Šarić odigrao vrlo malo. Neočekivani poraz upisali su Boston Celticsi...

Atlanta Hawksi su u tijesnom dvoboju upisali pobjedu protiv Cleveland Cavaliersa, slavili su sa 120:118 u susretu koji je jednako tako mogao otići i na drugu stranu. Imali su i Cavsi priliku, ali nisu je iskoristili, Donovan Mitchell u završnici nije pogodio i Hawksi su otišli do pobjede.

Predvodili su ih Dejounte Murray s 29 poena i pet asistencija, Onyeka Okongwu s 21 poenom i devet skokova te Trae Young sa 16 poena i deset asistencija. Kod poraženih Mitchell je ubacio 44 poena (5/12 trica) uz pet skokova i pet asistencija, Darius Garland dodao je 27 poena i pet asistencija, a Evan Mobley 20 poena, 15 skokova i šest asistencija.

Washington Wizardsi upisali su neočekivanu pobjedu protiv Boston Celticsa. Iako su nastupili bez Bradleyja Beala i Kylea Kuzme, Wizardsi su u sjajnom nastupu zaustavili jednu od najboljih momčadi lige.

Kristaps Porzingis upisao je 32 poena, 13 skokova i šest asistencija, a Deni Avdija 25 poena, deset skokova i pet asistencija. Kod Bostona Jayson Tatum je upisao 28 poena, devet skokova i pet asistencija, a Jaylen Brown 18 poena.

Memphis je nastavio pobjednički niz i došao je do sedme uzastopne pobjede. Ja Morant preskočio je ovu utakmicu, ali Grizzliesi su i bez njegove pomoći došli do pobjede. U završnici je mirnu ruku s linije slobodnih bacanja imao Desmond Bane.

Upravo Bane bio je i najefikasniji, upisao je 31 poen uz pet asistencija, Xavier Tillman dodao je 20 poena i devet skokova, a Jaren Jackson dodao je 16 poena i deset skokova. Kod poraženih Franz Wagner je upisao 25 poena (5/12 trica), a Paolo Banchero 24 poena, 11 skokova i pet asistencija.

Golden State Warriorsi bili su u problemima nakon prvog poluvremena, zastajali su gotovo 20 poena razlike, ali na kraju su okrenuli dvoboj i slavili sa 120:109. Drugo poluvrijeme pripalo je u potpunosti Golden Stateu.

Stephen Curry ubacio je 39 poena (8/15 trica) uz osam skokova i osam asistencija, Jordan Poole dodao je 21 poen i pet skokova. Kod gostiju Brandon Ingram ubacio je 26 poena uz osam skokova i sedam dodavanja, a Trey Murphy dodao je 21 poen.

NBA:
Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 120:118
Washington Wizards - Boston Celtics 130:111
Memphis Grizzlies - Orlando Magic 113:108
Golden State Warriors - New Orleans Pelicans 120:109
Toronto Raptors - Miami Heat 106:92 (Pascal Siakam 26p, 9sk/Tyler Herro 33p, 6as)
Oklahoma City Thunder - Charlotte Hornets 134:137 (Isaiah Joe 33p, Dario Šarić 3 minute/PJ Washington 43p, 6sk)