Wisla šokirala i na sedmerce izbacila Nantes, Kiel opušteno do dvoboja protiv PSG-a

Mihaela Bradovski • srijeda, 29.03.2023.

Veliko slavlje Poljaka u Francuskoj, Wisla je izbacila Nantes iz Lige prvaka. Vrlo dobri bili su Hrvati Lučin i Mihić, a u drugom susretu osmine finala Kiel nije dopustio senzaciju i rutinski je završio posao protiv Dinama iz Bukurešta...

Nantes je iz Poljske donio remi 32:32 i očekivao je kako će na svom parketu završiti posao, ali Wisla je priredila iznenađenje, remizirala u 60 minuta i onda na sedmerce prošla dalje.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krenulo je odlično za domaćina koji je imao u 23. minuti 12:6, međutim Wisla se nije predavala. Kriza domaćina početkom drugog poluvremena bila je ključna, tu je Wisla napravila seriju 6:0 i povela s 19:17.

U završnici je bilo svega. Wisla je na ulasku u zadnju minutu povela golom Kosorotova 25:23, ekspresno je odgovorio Kauldi Odriozola, Tomas Piroch ubrzo gubi loptu, a Alexandre Cavalcanti osigurava sedmerce.

U raspucavanju Odriozola jedini nije zabio i Wisla prolazi dalje.

Tin Lučin i Kosorotov postigli su po pet golova, a Lovro Mihić dodao je četiri. Kod domaćina Ivan Pešić imao je dvije obrane, Aymeric Minne postigao je devet golova, a Jorge Maqueda pet.

Kiel je pitanje prolaza riješio prije uzvrata, u Rumunjskoj je slavio s plus 13 protiv Dinama i ovo je bila tek formalnost.

Rumunji se vraćaju kući s pobjedom 32:31, ali ona im neće puno značiti osim zadovoljstva zbog zvučne gostujuće pobjede.

Khalifa Ghedbane skupio je 12 obrana, a Ante Kuduz pet golova. Kod poraženih Tomaš Mrkva imao je 12 obrana, a Niclas Ekberg devet golova.

Kiel će u četvrtfinalu igrati protiv PSG-a, a Nantes ide na Magdeburg.