PPD Zagreb teže od očekivanja do prolaza u polufinale Kupa Hrvatske

Branimir Korać • četvrtak, 30.03.2023.

PPD Zagreb je izborio prolaz u polufinale Kupa, u Vinkovcima je slavio protiv Spačve 34:29. Sam rezultat pokazuje kako je Zagreb do pobjede došao teže nego što je očekivao...

Slavko Goluža s razlogom nije mogao biti zadovoljan. PPD Zagreb je upisao pobjedu protiv drugoligaša Spačve, ali tek u drugom poluvremenu slomio je otpor protivnika i stigao do pobjede.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Praktički kompletno prvo poluvrijeme igralo se gol za gol, Spačva je bila u jako dobrom izdanju, motivirana pokazati se protiv prvaka države. S druge strane Zagrebova obrana bila je propusna i na odmoru je PPD imao malu prednost 18:17.

U prvih deset minuta drugog dijela uspio se PPD Zagreb odvojiti na pet golova prednosti, ali to je u biti bilo to, domaćin nije dopustio još veća odvajanja i na kraju je i završilo s tih pet razlike.

Najbolji kod PPD-a bili su Davor Ćavar s 11 golova i Luka Lovre Klarica s pet. Kod Spačve Filip Mažurana postigao je pet golova.